Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Wojciech Dróżdż: Joker z siatkarskiej talii. Dwadzieścia lat bez happy endu. Fot. Marcin Maziarz/okładka: Tomasz Borysewicz
Wojciech Dróżdż: Joker z siatkarskiej talii. Dwadzieścia lat bez happy endu. Fot. Marcin Maziarz/okładka: Tomasz Borysewicz
Czas wolny i przyjemnościWydawnictwa

Historia bez happy endu: „Joker z siatkarskiej talii” Wojciecha Dróżdża

Od klubu założonego przez rodziców siatkarzy do gwiazd, by przez kilka kolejnych lat bezskutecznie bronić się przed upadkiem. Wojciech Dróżdż spisał historię siatkarskiej legendy Piły.

Wojtek Dróżdż wziął na warsztat kolejną legendę pilskiego sportu. Po „Po pilsku o żużlu”, która doczekała się dwóch wydań (w drugim pojawił się dodatkowy rozdział) i historii zmarłego młodo siatkarza Wojciecha Małki, pod koniec maja doczekaliśmy się monografii Jokera Piła zatytułowanej „Joker z siatkarskiej talii. Dwadzieścia lat bez happy endu”.

Autor prowadzi nas przez historię klubu – od korzeni w klubie siatkarskim Polam Piła, który po zmianie właściciela fabryki żarówek przestał istnieć, przez faktyczne początki – klub założony przez grupę rodziców, by ich synowie mieli gdzie grać i systematyczną pracę, która przełożyła się na kolejne ligowe awanse. Okładkę wydanej w twardej oprawie książki zdobi fotografia autorstwa Przemka Grabińskiego wykonana w czasie meczu inaugurującego jedyny ekstraklasowy sezon Jokera. Na pierwszym planie Sławomir Gerymski wystawia piłkę Przemysławowi Lachowi. W tle – pełne trybuny – mecz z dzierżącą tytuł Mistrza Polski Skrą Bełchatów 16 października 2005 roku przyszedł i przyjechał obejrzeć komplet kibiców z całego regionu. Po tym sezonie, kiedy nie udało się utrzymać w Polskiej Lidze Siatkówki, rozpoczął się powolny upadek Jokera. Ostatnie akapity to 9 grudnia 2012 roku – dzień w którym zmarł Włodzimierz Winkler, dla którego klub był treścią życia.

Zobaczcie rozmowę z Wojtkiem o tym jak powstawała książka „Joker z siatkarskiej talii. Dwadzieścia lat bez happy endu”:

Zobacz cały kanał Magazynu67: www.youtube.com/@Magazyn67

Książkę można nabyć bezpośrednio u autora (wszelkie kontakty znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063139183656). Koszt to 35 złotych. Książka dostępna do wyczerpania nakładu.