Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

W sobotę (11 lipca) w Vivo! Piła wielki kiermasz dla Hani Łączkowskiej.
W sobotę (11 lipca) w Vivo! Piła wielki kiermasz dla Hani Łączkowskiej.
Czas wolny i przyjemnościWydarzenia

Taka aukcja! Autograf Michaela Jordana sprzed dwóch dekad może trafić do twojej kolekcji

Nie wiadomo ilu jest w regionie posiadaczy autografu legendy NBA. Prawdopodobnie niewielu, a taka okazja zdarza się raz na… naprawdę wiele lat. Pochodzące z prywatnej kolekcji zdjęcie z podpisem Michaela Jordana zostało wystawione na sobotnią licytację w Vivo. Dochód trafi na leczenie Hani Łączkowskiej.

Trudno tę sytuację porównać z czymkolwiek, co do tej pory widzieliśmy w Pile na aukcjach charytatywnych. No, może poza piłką z podpisem Cristiano Ronaldo, jaką można było licytować na tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w pilskim RCK. W sobotę w Centrum Handlowym Vivo! Piła będzie można stać się właścicielem zdjęcia z podpisem Michaela Jordana.

Darczyńcą jest anonimowy kolekcjoner, który chce pozostać anonimowy. Zdjęcie pokazał na swoim profilu na Facebooku Wojtek Dróżdż, pisząc tak: „(…) mój przyjaciel, który woli pozostać anonimowy (złoty, skromny facet), chce się podzielić swoją największą pamiątką: kartą z autografem, którą otrzymał właśnie od Jordana! Rzecz działa się przeszło dwie dekady temu, czekał na przesyłkę kilka lat od momentu, kiedy bodaj w 1994 roku wysłał do Stanów prośbę o autograf. Teraz chce ją zlicytować, a pieniądze, które uda się w ten sposób zdobyć, zamierza w całości przekazać na leczenie Hani Łączkowskiej, której historię też już pewnie znacie”.

Zdjęcie z autografem Michaela Jordana trafi na sobotnią licytację dla Hani Łączkowskiej. Fot. Wojtek Dróżdż
Zdjęcie z autografem Michaela Jordana trafi na sobotnią licytację dla Hani Łączkowskiej. Fot. Wojtek Dróżdż

Zdjęcie zapakowane jest w oryginalną kopertę z logo marki Nike, w której trafiło do dotychczasowego posiadacza.

Organizowany przez Migaczy – Stowarzyszenie Słabo i Niesłyszących – Pilski Kiermasz Różności będzie okazją do wsparcia leczenia pochodzącej z Wysokiej Hani. Na terapię rdzeniowego zaniku mięśni typu pierwszego potrzeba prawie dziesięciu milionów złotych. Na koncie są w tej chwili nieco ponad cztery miliony złotych. Brakuje jeszcze prawie pięciu i pół.

Sobotni kiermasz w Vivo! Piła rozpocznie się w południe. Oprócz kiermaszu i licytacji, będą także cegiełki z nagrodami, występy artystyczne i pokazy sportowe. Licytacja zdjęcia z podpisem Michaela Jordana rozpocznie się około 16.00. Cena wywoławcza to zaledwie 200 złotych. Czy cena, którą zapłaci nabywca, będzie mieć cztery cyfry? Szybki przegląd ofert autografów gwiazd sportu na Allegro wskazuje, że niższa będzie prawdziwą okazją. Dlatego wpadajcie w sobotę (11 lipca) do Vivo i jak najszerzej otwórzcie portfele.

A Hanię możecie wesprzeć nie wychodząc z domu – nawet teraz: https://www.siepomaga.pl/haneczka.

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.