Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Targ Chryzantemowy w Pile, Plac Staszica, poniedziałek, 2 listopada, godz. 14.00. Fot. Anastasiya Romanova/Unsplash
Targ Chryzantemowy w Pile, Plac Staszica, poniedziałek, 2 listopada, godz. 14.00. Fot. Anastasiya Romanova/Unsplash
Czas wolny i przyjemnościIdeeInsiderWydarzenia

Siła społeczności! Robimy Targ Chryzantemowy w Pile

Rzeczywistość zaskakuje ostatnio bardziej niż byśmy chcieli. Nie rozkładamy rąk. Działamy. To jest siła lokalnej społeczności! Targ Chryzantemowy w poniedziałek (2 listopada) o 14.00 na Placu Staszica. #PiłaRazemSięTrzyma i #DajDomChryzantemie.

Zaczęło się wczoraj po południu. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, rząd zamknął cmentarze od 31 października do 2 listopada. Przemilczmy, bo nie potrzebujemy kolejnych złych emocji.

Wszystkich Świętych i kilka dni „obok”, to najważniejszy w roku czas dla sporej grupy przedsiębiorców, a mówiąc prościej – rodzin, dla których brak możliwości sprzedaży tego, co wyprodukowali i kupili, oznacza być albo nie być.

Wczoraj wieczorem zrobiliśmy na Facebooku szybką akcję #DajDomChryzantemie. Zanieśliście ją w najdalsze zakątki lokalnego internetu. To dzięki Wam dziś ogromne ilości chryzantem trafiły nie na cmentarze, a na balkony i tarasy. I dzięki tym, którzy bezinteresownie zaczęli zbierać zamówienia, jeździć do ogrodników i rozwozić kwiaty pod wasze adresy.

Targ Chryzantemowy w Pile, Plac Staszica, poniedziałek, 2 listopada, godz. 14.00. Fot. Anastasiya Romanova/Unsplash
Targ Chryzantemowy w Pile, Plac Staszica, poniedziałek, 2 listopada, godz. 14.00. Fot. Anastasiya Romanova/Unsplash

Ale na tym nie poprzestajemy. Jedną z osób, które dziś rozwożą chryzantemy w Pile jest Krzysztof Rauhut. To on wpadł na pomysł organizacji Targu Chryzantemowego. Kilka telefonów, potwierdzenie zainteresowania ze strony sprzedających, kolejnych kilka – Miasto Piła włącza się w organizację. Nie załamujemy rąk! Działamy!

Targ Chryzantemowy odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 2 listopada. Na Placu Staszica od 14.00 będzie można kupić to, co lokalni producenci i sprzedawcy przygotowali na Wszystkich Świętych. Przede wszystkim chryzantemy. To wspaniałe, jesienne kwiaty. Ostatnia w roku szansa na piękne, pastelowe kolory w najbliższym otoczeniu. – Wspólnie z Regionalnym Centrum Kultury w Pile oddajemy do dyspozycji Fundacji Pszczoła i lokalnych przedsiębiorców Plac Staszica – mówi prezydent Piły, Piotr Głowski. – Wierzę, że w ten sposób ograniczymy skutki nagłej decyzji rządu. Zachęcam pilan do bezpiecznego kupowania tych kwiatów do mieszkań i na balkony. Bądźmy solidarni z lokalnymi przedsiębiorcami!

Informacja jest prosta: wpadajcie tłumnie na Plac Staszica w Pile w poniedziałek od 14.00. Będzie kolorowo, będzie bezpośrednio od producentów, czyli to co lubimy najbardziej. Oczywiście zachowujemy wszelkie bieżące standardy bezpieczeństwa: dystans i maska, w miarę możliwości – dezynfekcja.

Miasto Piła
Miasto Piła

Obecność zapowiedziało kilku producentów kwiatów z okolicy Piły i Wałcza. Ale na tym nie koniec. Plac Staszica jest duży, bezpiecznie pomieści się na nim o wiele więcej sprzedawców. Jeżeli zostałeś z niesprzedanymi chryzantemami, zniczami i innymi produktami związanymi z dniem Wszystkich Świętych, musisz tu być. Rezerwacji miejsca można dokonywać do godziny 20.00 w niedzielę, 1 listopada pod numerem telefonu 660 486 857. Udział w Targu Chryzantemowym jest bezpłatny – Miasto Piła zwalnia ze wszystkich opłat. Wystarczy, że zarezerwujesz miejsce i przyjedziesz z tym co masz najlepszego, a co mieści się w temacie Targu Chryzantemowego. Na miejscu możesz liczyć także na gorącą kawę i herbatę. Organizację i logistykę bierze na siebie Regionalne Centrum Kultury. Za zwolnienie z opłat i za całą pracę organizacyjną – pięknie dziękujemy!

Widzimy się w poniedziałek? #PiłaRazemSięTrzyma

PS. Pamiętaj, żeby telefonicznie zarezerwować miejsce! I że nie ponosisz żadnych opłat – po prostu przyjedź i przywieź co masz najlepszego.

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.