Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Letnie festiwale 2024. Przewodnik po letnich festiwalach w regionie. Fot. Envato
Letnie festiwale 2024. Przewodnik po letnich festiwalach w regionie. Fot. Envato
Czas wolny i przyjemnościWydarzenia

Letnie festiwale 2024. Przewodnik Magazynu67 po największych imprezach w regionie

To może wydawać się niemożliwe, ale w 2024 w regionie mamy ponad 20 letnich festiwali! Między Zakrzewem na północy, Łowiczem Wałeckim, Tucznem i Krzyżem Wielkopolskim na zachodzie, Białośliwiem na wschodzie oraz Połajewicami i Lubaszem na południu. Sprawdźcie magazynowy przewodnik po największych i najlepszych imprezach w regionie. W tym roku na żywo posłuchamy m.in. Zion Train!

Po raz szósty przygotowuję z radością magazynowy przewodnik po letnich festiwalach. To dla mnie „złoty czas”, bo – po pierwsze – lato wisi w powietrzu (w tym roku prawie namacalnie), a po drugie – to ten czas, kiedy łatwo pokazać, że „dzieje się” i wyobrazić sobie wszystkich Was na co najmniej jednej z tych imprez.


Jeżeli od początku czerwca do końca września 2024 roku organizujesz na terenie powiatów: pilskiego, wałeckiego, złotowskiego, chodzieskiego lub czarnkowsko-trzcianeckiego wydarzenie, które można zakwalifikować do kategorii „festiwal”, a nie ma go w magazynowym przewodniku, koniecznie daj znać na marcin@magazyn67.pl.

Magazyn67.pl to także jakościowe patronaty medialne. Wśród gwarancji m.in. ekspozycja logotypów sponsorów i posługiwanie się w zapowiedziach pełną nazwą imprezy (także jeżeli zawiera nazwę sponsora). Szczegóły na stronie Patronaty.


Tegoroczny przewodnik to – kolejny raz – 23 imprezy w momencie publikacji. Pierwsza – Piła Czuje Bluesa – już 7 czerwca. Kończymy (w momencie publikacji) w drugi weekend września, ale kto wie, co wydarzy się przez całe lato.

W 2024 nie ma (w momencie publikacji) żadnej festiwalowej nowości, ale na mapie i w kalendarzu mamy kilka zmian. FRUŃ – Freedom Universe Festival po raz kolejny zmienia miejsce. Po jednorocznej przygodzie w Półwyspem Strączno w Wałczu wraca na wieś: zakotwiczył – miejmy nadzieję, że na dłużej – w Połajewicach na południu regionu (to już Powiat Obornicki, ale przy samej granicy Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, więc przyjmujemy, że mieści się w granicach umownego regionu). Odbędzie się też później niż w 2023 – w ostatni weekend czerwca (rok temu – 8 – 11 czerwca). Nieco później odbędzie się także Pilkon – w tym roku zaplanowano go w weekend kończący wakacje.

I w tym miejscu ogromne NIESTETY. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie odbędzie się Heartbeat Festival w Trzciance. Największa pod względem frekwencji impreza w regionie zwykle otwierała wakacje, przyciągając do Trzcianki miłośników muzyki elektronicznej, a scena nad Jeziorem Logo robiła ogromne wrażenie. W ubiegłym roku organizatorzy mieli problemy organizacyjne, zostali zmuszeni do zmiany line-upu już po rozpoczęciu sprzedaży biletów. Osoby, które kupiły bilety, otrzymały kody zniżkowe na tegoroczną edycję, jednak od podsumowania ubiegłorocznego festiwalu w social mediach festiwalu panuje cisza, a serwis internetowy heartbeatfestival.pl w tej chwili jest zupełnie pusty. W czasie pisania tego tekstu zapytałem organizatorów czy w 2024 Heartbeat faktycznie się nie odbędzie – odpowiedź opublikuję, kiedy tylko ją otrzymam, ale na dziś wszystko wskazuje, że tak właśnie się stanie. Niestety. Ogromny żal.

W 2024 czeka nas jeszcze jedno pożegnanie: po raz ostatni odbędzie się Darkness Castle przed Pałacem Szułdrzyńskich w Lubaszu. Lubaska ekipa Summer Revolution Festivals organizuje jednak w tym roku aż sześć wydarzeń. Oprócz Darkness Castle będą to: Fresh Festival II we Wronkach (1 czerwca), Mormin Summer Lake w Ostrorogu (28 czerwca), Czarnków Hip-Hop Festival #2 (26 lipca) oraz Klubowe Brzmienia w Lubaszu (3 sierpnia, choć tu na dziś brak szczegółów) i Summer Revolution także w Lubaszu (14 sierpnia).

I – jak co roku – tradycyjny żal do organizatorów, że już w drugi weekend wakacji połowa przewodnika straci aktualność. Tradycyjne nagromadzenie imprez festiwalowych na początku lata sprawia, że trudno wybrać. Największe zagęszczenie imprez nastąpi w drugi weekend wakacji – między 5 i 7 lipca będą miały miejsce aż cztery festiwale, w dodatku wszystkie kierowane do masowej – najczęściej rodzinnej – publiczności: Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych w Białośliwu, Zlot Fiata 126p w Lubaszu, Festiwal Żubra w Mirosławcu i Etno Tuczno Festiwal w Tucznie. Weekend da się zaplanować tak, żeby odwiedzić wszystkie cztery imprezy, ale będzie to bardzo intensywny czas. Niestety, o podobną publiczność będą rywalizowały Drogowskazy w Krzyżu Wielkopolskim i Łagodne Granie w Łomnicy – obydwa odbędą się w drugi weekend września.

Na koniec coroczna uwaga techniczna: przewodnik jest aktualizowany. Na dzień otwarcia znajdziecie w nim 23 festiwale, z których część owiana jest jeszcze tajemnicą. Na ilu skończy się we wrześniu, i kogo jeszcze usłyszymy i zobaczymy w regionie – jakie nazwiska ukrywają organizatorzy? Na rozwianie tajemnic sam czekam z niecierpliwością.

W przewodniku znajdziecie ponad 20 festiwali odbywających się latem 2024 r. w regionie. Fot. Envato
W przewodniku znajdziecie ponad 20 festiwali odbywających się latem 2024 r. w regionie. Fot. Envato

Zatem gdzie spotkamy się tego lata?

Oto magazynowy przewodnik po letnich festiwalach nad Gwdą i Notecią, na zachodniej Krajnie i na pojezierzach – Wałeckim i Chodzieskim na rok 2024

7 – 9 czerwca, Piła: Piła Czuje Bluesa

Sezon festiwalowy 2024 w regionie rozpocznie Piła Czuje Bluesa na Płotkach w Pile. W piątek (7 czerwca) przedbiegi w smażalni Dwa Braty (zagra Sama River Blues, a po koncercie – jam session). W sobotę i niedzielę na głównej scenie zagrają: Arek Zawiliński, Blesferajna, Runkee, J.J. Band, Liść, Miron Nalepa Band, Bydgoscy Bluesmani i Heavylites. Na festiwal będzie można dojechać także Autobusem Bluesowym (odjedzie z Placu Zwycięstwa). Festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa fotograficzna „Zobacz muzykę”, a także warsztaty fotografii koncertowej prowadzone przez znakomitego poznańskiego fotografika Jacka Mójtę. Szczegółowy program koncertu znajdziecie tutaj: Piła Czuje Bluesa 2024.

15 czerwca, Lubasz: Darkness Castle IV – Ostatni Rozdział

To – według zapowiedzi Summer Revolution Festivals – ostatnie spotkanie w serii Darkness Castle przed Pałacem Szułdrzyńskich w Lubaszu. Na scenie zagrają m.in.: Endriu, Matson, Gashmaker, Knassix, Śmigi. Oprócz muzyki klubowej będzie także – jak co roku – pirotechnika sceniczna, wyrzutnie CO2 i oprawa świetlno-wizualna. Darkness Castle IV jest imprezą biletowaną. Szczegóły znajdziecie tutaj: Darkness Castle IV.

Bukowińskie Spotkania. Fot. Marcin Maziarz
Bukowińskie Spotkania. Fot. Marcin Maziarz

20 – 23 czerwca, Jastrowie i Piła: 35. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Bukowińskie Spotkania

Bukowina po raz 35! Jak zwykle dwa miasta: początek w Jastrowiu, finał w Pile. Jak zwykle wyczuwalny ogień i niemal namacalny puls. Na ulicach Jastrowia i Piły zaprezentują się zespoły z Polski, Ukrainy, Rumunii i Węgier. 20 i 21 czerwca to festiwal w Jastrowiu: prezentacja zespołów, Jarmark Bukowiński – Smaki Bukowiny, a także Noc Świętojańska na plaży miejskiej. 22 i 23 czerwca festiwal przenosi się do Piły. Tu także barwny korowód i prezentacje zespołów, a także Pilska Noc Świętojańska na Wyspie: ogniska, pochodnie, wianki na Gwdzie i gorący folklor Bukowiny, który w Noc Świętojańską wybrzmiewa mocniej. Szczegóły znajdziecie tutaj: 35. Bukowińskie Spotkania 2024.

Bukowińskie Spotkania to festiwal międzynarodowy. W tym roku „nasza” edycja otworzy cykl spotkań. Kolejne odbędą się w Czerniowcach w Ukrainie (6 – 7 lipca), Campulung Moldovenesc w Rumunii (19 – 21 lipca) i w Bonyhad na Węgrzech (2 – 4 sierpnia).

W Zakrzewie spotkają się miłośnicy pojazdów pożarniczych, oldtimerów i youngtimerów. Fot. Marcin Maziarz
W Zakrzewie spotkają się miłośnicy pojazdów pożarniczych, oldtimerów i youngtimerów. Fot. Marcin Maziarz

22 czerwca, Zakrzewo i Złotów: 8. Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych

Będzie dużo samochodów – nie tylko pożarniczych, ale także oldtimerów i youngtimerów. Zakrzewski zlot już na stałe wpisał się w kalendarium miłośników motoryzacji nie tylko w regionie. Tradycyjnie zacznie się w Złotowie, później parada w stronę Zakrzewa i cały wieczór atrakcji dla dużych i małych, a także zlotowe nagrody i wyróżnienia w przeróżnych kategoriach. W tym roku na scenie wystąpią: Lunaria, Diversity i Mezo. Imprezę pod chmurką rozkręci DJ Łukasz. Szczegóły znajdziecie tutaj: 8. Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych w Zakrzewie.

27 – 30 czerwca, Połajewice: FRUŃ Freedom Universe Festival

„Synergia dwóch światów, świadomość, wrażliwość, uziemienie”. Jedyny taki festiwal w regionie ponownie zmienia lokalizację – tym razem zakotwiczył w Połajewicach (Gmina Ryczywół). Miejmy nadzieję, że na dłużej. Jak zwykle będzie działo się bardzo dużo: Scena Korzenie i Scena Kosmos, a na nich ponad czterdzieścioro (!) artystów reprezentujących cały przekrój muzyki od folku po psytrance i goa. Oprócz tego mnóstwo (naprawdę mnóstwo) warsztatów nie tylko artystycznych, strefa dzieci, performance i teatr, eko, galeria, rękodzieło i produkty regionalne, strefa chillu, a także pole namiotowe. FRUŃ jest festiwalem biletowanym. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj: FRUŃ Freedom Universe Festival 2024.

28 – 30 czerwca, Łowicz Wałecki: Festiwal Siedem Stron Świata – 4. edycja

Siedem Stron Świata to festiwal – paradoks. Organizowany w maleńkim Łowiczu Wałeckim przez grupę zapaleńców, w mocno kameralnym klimacie, wyrasta na zdecydowanie jeden z najciekawszych festiwali tego lata! I choć nie jest to festiwal muzyczny, a podóżniczy, to lista gości festiwalowych robi mocne wrażenie. Wśród ujawnionych do tej pory są m.in. Uwe Lange, Paweł Małaszko, Wojciech Ganczarek, Magdalena Gołębiowska, a także dziennikarze i reportażyści: Zbigniew Rokita, Paweł Reszka, Stasia Budzisz i Jerzy Haszczyński. Lista spotkań marzeń podróżniczo-reporterskiego geeka tego lata stanie się rzeczywistością. Choć gwiazda muzyczna także się pojawi: kameralny koncert zagra Tymon Tymański, który zagra autorskie utwory, ale zmierzy się także z twórczością swoich idoli. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj: Festiwal Siedem Stron Świata 2024.

Plenerowe koncerty odbędą się latem w wielu miejscowościach regionu. Fot. Envato
Koncerty odbędą się latem w wielu miejscowościach regionu. Fot. Envato

28 – 30 czerwca, Złotów: Euro Eco Festival

Jeden z najstarszych letnich festiwali w regionie znowu ma się dobrze! W tym roku na Euro Eco w Złotowie zagrają m.in. Patrycja Markowska, Young Multi, Blenders i Elektryczne Gitary, a także Pull The Wire, Majestic i Wojciech Szumański. Jak podkreślają organizatorzy, wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny, dlatego uważajcie na oferty sprzedaży biletów na Euro Eco Festival. Szczegóły znajdziecie tutaj: Euro Eco Festival 2024.

5 – 7 lipca, Białośliwie: 12. Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych 600 mm

To już 12. raz, kiedy na stacji Białośliwie Wąskotorowe zrobi się naprawdę tłoczno. Impreza co roku przyciąga nie tylko miłośników trochę mniejszej kolei, ale także całe rodziny. Będzie na co popatrzeć, bo spodziewani goście pojawią się z różnymi pojazdami poruszającymi się po torach o rozstawie szyn 600 mm. Oby pogoda dopisała. Na razie w każdy weekend można wybrać się w sentymentalną podróż ze stacji w Białośliwiu. Szczegóły znajdziecie tutaj: 12. Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych 600 mm.

W Lubaszu po raz piąty odbędzie się Zlot Fiata 126p. Fot. Envato
W Lubaszu po raz piąty odbędzie się Zlot Fiata 126p. Fot. Envato

5 – 7 lipca, Lubasz: V Zlot Fiata 126p w Lubaszu

Lubasz królestwem Malucha! Przynajmniej przez jeden wakacyjny weekend w roku. Impreza posiadaczy Polskich Fiatów 126p na stałe wpisała się do kalendarzy miłośników klasyków. Maluchy będzie można zobaczyć nie tylko w Lubaszu. W sobotę zaplanowano I Lubaski Rajd Klasyków PRLu. Będą także koncerty zespołów Prorock, Nieśmiertelni i Zodiak. Szczegóły znajdziecie tutaj: V Zlot Fiata 126p w Lubaszu.

6 lipca 2024, Mirosławiec: Festiwal Żubra

Po ubiegłorocznym udanym powrocie, w tym roku kolejna edycja Festiwalu Żubra w Mirosławcu. Organizatorzy dopiero zaczęli ujawniać line-up festiwalu. Pierwszą znaną gwiazdą jest zespół Kombii. Jak będzie wyglądał cały program festiwalu? Śledzimy z niecierpliwością. Szczegóły znajdziecie tutaj: Festiwal Żubra 2024.

Ubiegłoroczny Tuczno Etno Festiwal zgromadził na dziedzińcu zamku w Tucznie sporą publiczność. Fot. Kasia Bzdel
Ubiegłoroczny Tuczno Etno Festiwal zgromadził na dziedzińcu zamku w Tucznie sporą publiczność. Fot. Kasia Bzdel

6 lipca, Tuczno: Etno Tuczno Festiwal

Jubileuszowa, piąta edycja Etno Tuczno Festiwalu, ponownie na dziedzińcu tuczyńskiego Zamku. Oczywiście będzie rękodzieło, wianki, świtezianki, kolorowi ludzie i Biała Dama, będą lubiane warsztaty bębniarskie i inne, ale festiwal to także muzyka. Organizatorzy – Koło Gospodyń Wiejskich Ma-Lwa – zdążyli już ogłosić wielki powrót Bezjahzgh (i nie będzie to jedyny festiwalowy koncert trzcianeckiego składu tego lata)! W Tucznie zagrają także: Alameda Organisation, SVAHYi Moribaya. Ten ostatni to niezwykle ciekawy projekt złożony z muzyków z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy. Nie ma szansy, żeby było nieciekawie. Szczegóły znajdziecie tutaj: Etno Tuczno Festiwal 2024.

Blues Express odjedzie po raz 32. Fot. Marcin Maziarz
Blues Express odjedzie po raz 32. Fot. Marcin Maziarz

12 – 13 lipca, Zakrzewo, Piła, Poznań i stacje po drodze: XXXII Blues Express Festival

Jeden z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce, i z pewnością najciekawszy odjedzie po raz 32. W tym roku zacznie się od piątkowej Poczekalni w Dwóch Bratach na Płotkach w Pile. Blues Express wystartuje w sobotę z Poznania, by po kilku koncertach na peronach dotrzeć do Zakrzewa. Na peronach zagrają: Wolna Sobota, Blues Shift, Alexander Dolgov, Paranoja Band, Gustaff Electric i Tipsy Drivers. Z kolei na scenie nad Jeziorem Proboszczowskim wystąpią: Big Daddy Wilson (z USA), Boogie Boys, Old Breakout, Mazingo (z Francji) i Wolna Sobota. Jak zapewnia Henryk Szopiński, „jest duża szansa, że skład wagonów pociągnie parowóz Pt47-65 z Parowozowni Wolsztyn”. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj: Blues Express 2024.

12 – 14 lipca, Wałcz: 8. Festiwal Dwóch Jezior

Wałcz buduje swoją letnią markę na położeniu nad dwoma jeziorami, sięgającymi centrum miasta. To rzadki miejski atut, więc szkoda byłoby go nie wykorzystać, dlatego w programie festiwalu wiele atrakcji związanych z wodą i aktywnością fizyczną (m.in. 13. Bieg Filmowy). Ale także koncerty. W tym roku usłyszymy: Lanberry, Błażeja Króla i Czerwone Gitary. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj: 8. Festiwal Dwóch Jezior.

21 lipca – 3 sierpnia, Chodzież: 54. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe i 4. Cho-Jazz Workshops Festival

Najstarsze warsztaty jazzowe w Polsce to oczywiście także codzienna porcja muzyki dla publiczności, po raz czwarty potraktowana jako osobne wydarzenie – Cho-Jazz Workshops Festival. Codziennie od 21 lipca do 2 sierpnia o 19.00 będzie można posłuchać koncertu specjalnego, a o 21.00 – jam session uczestników i kadry. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj: 4. Cho-Jazz Workshops Festival.

26 lipca, Czarnków: Czarnków Hip-Hop Festival #2

Niestety, Czarnków Hip-Hop Festival #2 został odwołany – potwierdzają organizatorzy. Pieniądze za bilety kupione w kasie Kina Noteć można odebrać w miejscu zakupu. Zwrot pieniędzy za bilety kupione przez internet, nastąpi automatycznie.

BONUS: 1 – 3 sierpnia, Broczyno: 30. Pol’And’Rock Festival

Ponownie jedyne w zestawieniu wydarzenie spoza regionu, ale jeżeli pół godziny jazdy z Wałcza i niecałą godzinę drogi z Piły odbywa się największy festiwal w Polsce i jeden z największych festiwali w Europie, trudno go nie wymienić. Dziesiątki koncertów, a wśród nich gwiazdy zagraniczne: Clawfinger i Guano Apes oraz polskie: Flapjack, Kasia Kowalska, Enej, Mery Spolsky, Paktofonika i cały przekrój bardzo różnorodnych gatunków muzycznych. Pol’And’Rock na lotnisku w Broczynie koło Czaplinka. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj: 30. Pol’And’Rock Festival.

9 – 11 sierpnia, Jastrowie: XII Arena Festiwal

Pole piknikowe w Jastrowiu ponownie stanie się areną jastrowskiego festiwalu. Oprócz wszelkich atrakcji związanych nie tylko z militariami, w programie także dwa koncerty. Zagrają: Sylwia Grzeszczak oraz Varius Manx. Szczegóły znajdziecie tutaj: XII Arena Festiwal.

14 sierpnia, Lubasz: Summer Revolution VII

Tegoroczną edycję Summer Revolution w Lubaszu zaplanowano na 14 sierpnia. Czekamy na line-up i program imprezy. Szczegóły znajdziecie tutaj: Summer Revolution VII.

Lato to czas plenerowych festiwali także nad Gwdą i Notecią. Fot. Envato
Lato to czas plenerowych festiwali także nad Gwdą i Notecią. Fot. Envato

16 – 18 sierpnia, Trzcianka: Trzciamajka Festiwal 2024 – X edycja

Najbardziej rozbujana impreza w regionie w tym roku szczególnie mocno zaskoczyła jedną pozycją w line-upie. Na plaży nad Jeziorem Logo w Trzciance zagra legenda dubu i reggae – Zion Train. To – przynajmniej na razie – stanowczo najważniejsze wydarzenie koncertowe tego lata w regionie. Na scenie pojawią się także: Bezjahzgh (po długiej przerwie), Zmaza, Pull The Wire, i Tabu. Czekamy na szczegółowy program Trzciamajki. Szczegóły znajdziecie tutaj: Trzciamajka Festiwal 2024.

30 sierpnia – 1 września, Piła: Pilkon 2024

Festiwal fantastyki i technologii w Nadnoteckim Instytucie UAM tym razem zamknie wakacje. Dziesiątki spotkań, warsztatów, turnieje, wszystko wokół gier RPG, planszowych, video, a także książek, seriali i filmów oraz otaczającej ich kultury. Festiwal z pasją. Szczegóły znajdziecie tutaj: Pilkon 2024.

30 sierpnia – 1 września, Pokrzywno: Poliż Folk edycja 2024

Folkowy festiwal w Pokrzywnie po raz drugi. Organizatorzy dopiero zaczęli ujawniać line-up, więc na szczegóły musimy jeszcze poczekać. Na dziś wiadomo, że usłyszymy Goorala i Electro Kebab, czyli zespół pochodzącego z Turcji a mieszkającego w Grecji Aydına Işleyena. Szczegóły znajdziecie tutaj: Poliż Folk edycja 2024.

6 – 7 września, Krzyż Wielkopolski: IV Festiwal Drogowskazy poezja szanty blues

Pierwszy z dwóch festiwali kończących sezon, osadzonych w okolicach „krainy łagodności”, czy – szerzej – tytułowych: poezji, szant i bluesa. Krzyskie Drogowskazy ponownie odbędą się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Świderek nad Jeziorem Królewskim. Na scenie wystąpią: Ania Pietraszkiewicz, EKT Gdynia, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Wszystkiego Najlepszego, Tadeusz Woźniak i Piotr Woźniak, Zespół Ślad. Będzie także konkurs piosenki oraz off-scena Pod Skrzydłami, na której wystąpią: ZaSkoczeni i Agata Gasińska, Amicis, Tomasz Czekała, Do Góry Dnem, Jacek Świderski Trio Plus oraz Piotr Żeleski. Drogowskazy są festiwalem biletowanym – dostępne są wejściówki jedno- i dwudniowe. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj: IV Festiwal Drogowskazy poezja szanty blues.

6 – 8 września, Łomnica: VIII Łagodne Granie w Łomnicy

To najbardziej niezwykły z festiwali w regionie, bo w stu procentach organizowany i finansowany przez lokalną społeczność. Line-up festiwalu nie jest jeszcze znany, ale z pewnością będą to artyści reprezentujący nurt piosenki poetyckiej. Czekamy niecierpliwie. Tymczasem można wziąć udział w licytacjach, które bardzo pomagają finansować Łagodne Granie, a zawsze są źródłem rzeczy bardzo smacznych lub bardzo przyjemnych! Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj: VIII Łagodne Granie w Łomnicy.

I jeszcze raz – zwyczajowo – prośba na koniec. Jeżeli od początku czerwca do końca września 2024 roku organizujesz na terenie powiatów: pilskiego, wałeckiego, złotowskiego, chodzieskiego lub czarnkowsko-trzcianeckiego wydarzenie, które można zakwalifikować do kategorii „festiwal”, a nie ma go w magazynowym przewodniku, koniecznie daj znać na marcin@magazyn67.pl.

Magazyn67.pl to także jakościowe patronaty medialne. Wśród gwarancji m.in. ekspozycja logotypów sponsorów i posługiwanie się w zapowiedziach pełną nazwą imprezy (także jeżeli zawiera nazwę sponsora). Szczegóły na stronie Patronaty.

Zajrzyj też na profil Magazynu67: https://www.facebook.com/Magazyn67 i na magazynowego Youtube’a: www.youtube.com/@Magazyn67.