Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Fot. Jordan McQueen/Unsplash
Fot. Jordan McQueen/Unsplash
Magazyn o Ludziach

Instadycha 2018. Dziesięcioro instagramerów z regionu, których warto śledzić w tym roku

Nie zawsze mają tysiące followerów, ale zawsze pokazują coś ciekawego albo — po prostu — ładnego. Oto subiektywny wybór dziesięciorga instagramerów z regionu, których warto śledzić w tym roku.

Instagram zawładnął internetowym życiem wielu z nas. W koncu jeden obraz to tysiące słów, jako rzecze pospolita klisza, chętnie używana nie tylko przez fotografów. Liczba użytkowników aplikacji zbliża się do miliarda. W samej Polsce używa jej ponad trzy miliony osób, z których ponad 70 procent to kobiety. Być może stąd popularność profili zajmujących się modą i urodą. Z drugiej strony Instagram stał się narzędziem chętnie wykorzystywanym przez branżę turystyczną, i to dość szeroko rozumianą, bo – co ciekawe – lepiej w świecie fotografii (przynajmniej w teorii) mobilnej radzą sobie indywidualni influencerzy pokazujący bliższe i dalsze zakątki globu, niż korporacje zajmujące się masową turystyką.

A jak wygląda lokalny Instagram na styku Wielkopolski i Pomorza? Oto subiektywny wybór dziesięciorga instagramerów, którzy w 2018 na pewno dostarczą piękna zawartego na fotografii. Lista została ułożona alfabetycznie – nie jest to ranking w którym liczą się miejsca (wszyscy zajęli pierwsze miejsce).

@adrian_starzynski

Czy życie owczarka niemieckiego może być ciekawe? Może, a jeżeli jego człowiek potrafi sprawnie operować aparatem fotograficznym, może być również piękne (a przynajmniej pięknie utrwalone). Na Instagramie Pastor — bo tak wabi się pies — zadebiutował w maju 2016 r. Od tego czasu był bohaterem scenek rodzajowych, komiksowych obrazków, a także modelem. Ostatnio występuje najczęściej w tej ostatniej roli, pozując w Pile i bliskich okolicach.

@bartek_1kadr.pl

Wałecki fotograf Bartosz Ćmiel, o tym co robi na Instagramie pisze tak: „FOTOBLOGRAFIA niecodzienna Pasja rejestrowania przejawów życia”. I rzeczywiście, trudno na jego profilu znaleźć efekty tego co robi w studiu. To raczej zbiór momentów z pracy, z życia w Wałczu i z podróży. Ogląda się z przyjemnością, nawet jeżeli zdarza się zasypanie kanału serią zdjęć. Ostatnio na topie: Wałcz z powietrza.

@colorolii

„Chyba najbardziej kolorowe, odpicowane mieszkanie w Polsce” — napisała o domu Aleksandry Augustyniak reporterka Dzień Dobry TVN, Katarzyna Jaroszyńska. Legenda głosi, że kolorowy dom Oli stoi gdzieś tu, niedaleko. Kredensy – żółty i turkusowy – wraz z dodatkami sprawiają, że to także najbardziej wiosenno-letni dom w Polsce. Chyba trudno mieszka się tam zimą… Tak czy inaczej śledzenie @colorolii może przyprawić o dobry nastrój. Dlatego warto śledzić ją przez cały rok.

@haniakomasinska

Model: Georgia Potts #tb #australia #perth #westaustralia #wa #perthcity #perthlife #2016

Post udostępniony przez Hania Komasińska (@haniakomasinska)

Pilanka. Ma zaledwie 21 lat, a portfolio — zarówno w sensie zdjęć, jak i klientów — może pozazdrościć jej niejeden zawodowy fotograf z 21-letnim stażem. Jej zdjęcia ukazywały się m.in. w K MAG-u i włoskim Vogue. Fotografuje modę i ludzi, a na jej fotografiach jako tło równie dobrze jak Berlin, Algarve czy Perth, prezentują się Poznań czy Piła. Absolutny top polskiej fotografii modowej.

@hubert_adamczyk

#photoshoot with #Hanka #mywork #backstage

Post udostępniony przez Hubert Adamczyk (@hubert_adamczyk)

Swoje konto na Instagramie aktualizuje stosunkowo rzadko, ale widać, że stara się wybierać najlepsze swoje prace. Najczęściej są to portrety, ale zdarzają się także krajobrazy, fotografie ze spektakli teatralnych, a nawet fotografia uliczna.

@lukaszjabol

To jest dopiero ciekawy kanał! Łukasz mieszka na wsi. Konkretnie w Młynkowie – to koło Połajewa (powiat czarnkowsko-trzcianecki). I tę wieś pokazuje. Ale nie tak zwyczajnie. Teraz, kiedy nie ma pracy w polu, zdarzy się dopiero co urodzony cielaczek albo mała kaczuszka ciekawsko zaglądająca przez otwór w kartonie. Jest też czas na wschody i zachody słońca czy piękne, zmrożone krajobrazy. Ale kiedy nadchodzi czas siewu i żniw – główną rolę na kanale pełnią ciągniki i maszyny. Nie, nie tak zwyczajnie. Te zdjęcia mogłyby znaleźć się w prospektach ich producentów. W 2018 Łukasza trzeba śledzić – nie tylko dlatego, że robi ładne zdjęcia, ale także pokazuje prawdziwe życie na wsi. I robi to dobrze.

@marcin_woroch

Równie dobrze można spotkać go w Wałczu, jak i w górach czy nad morzem. Fotorafuje głównie krajobrazy i przyrodę. Oglądanie jego zdjęć zwykle kończy się syndromem „jeszcze tylko jedno (i nagle spostrzegasz, że jest druga w nocy)”. I niech to będzie najlepszą rekomendacją na 2018.

@seamansunset

Z jego zdjęć i innych profili można wydedukować, że mieszka w Złotowie, ale jego zdjęcia to właściwie cały świat. No, prawie cały, bo zdecydowana większość to morza i oceany, a tematem prawie każdego jest zachodzące słońce. A ten temat nie może się znudzić, zwłaszcza że przy okazji można zobaczyć z bliska jak w świetle zachodzącego słońca wygląda platforma wiertnicza czy morska farma wiatrowa. Wielki świat!

@slahomyr

Sławka Nakonecznego szczególnie przedstawiać nie trzeba — to jeden z najbardziej wziętych fotorafów w regionie, od jakiegoś czasu także droniarz. Na Instagramie pokazuje wycinek efektów swojej pracy, a czasem także kulisy tego jak powstają jego zdjęcia. I oczywiście to co widać z góry — nie tylko w Dobrzycy. ;)

@urban_explorers_pila

Pilska ekipa eksploratorów opuszczonych miejsc nie tylko w Polsce, ale i za granicą (najczęściej wschodnią). Opuszczone szpitale, pałace, instalacje wojskowe kryją wiele tajemnic, a ten rodzaj podróżowania trudno uznać za nudny. Przy okazji niesie też ogromny walor edukacyjny — dlatego warto Urban Explorerów śledzić w 2018.

I… to już. Dziesięć profili, które zmieściły się w subiektywnym rankingu. Żal, że nie ma w nim kilku innych, choćby @james_tweeter (czyli Jakuba Ćwirleja), który nie wszedł tylko dlatego, że od września nie wrzucił nic nowego, czy @piotr.grzes, który odpadł „bo trzeba kogoś wybrać”, ale naprawdę żal było wybierać akurat jego (też tylko dlatego, że ostatnio miał przerwę). A jakie są twoje typy? Kogo z lokalnych instagramerów masz w ulubionych? O kim właśnie się dowiedziałeś?

[efb_likebox fanpage_url=”https://www.facebook.com/Magazyn67/” fb_appid=”” box_width=”700″ box_height=”” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ locale=”pl_PL”]

Zdjęcie okładkowe pochodzi z kolekcji Jordana McQueena na Unsplash.

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.