Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Zimowa sesja OSP Szydłowo. Fot. Filip Śliwiński
Zimowa sesja OSP Szydłowo. Fot. Filip Śliwiński
FotoMagazyn o Ludziach

Taka sesja! Strażacy z OSP Szydłowo w śniegu

W swoich lokalnych społecznościach strażacy ochotnicy cieszą się ogromną sympatią – nie tylko dzięki służbie po pracy, ale także dlatego, że są blisko ludzi i chętnie pokazują swoją pracę zainteresowanym. Tym razem strażacy z OSP Szydłowo zapozowali w wyjątkowej, zimowej sesji fotograficznej.

Ze wszystkich służb, to strażacy – obok ratowników medycznych – cieszą się największym zaufaniem publicznym. Według badania w kwietniu tego roku przez SW Research strażaków darzy poważaniem 83,1% Polaków, zaś ratowników medycznych – 81,1%. Jednak to chyba strażakom częściej przypisywane są takie cechy jak poczucie humoru czy – nazwijmy to kolokwialnie – „luz” czy „otwartość”. Bo to i kotka z drzewa zdejmą, i do remizy wpuszczą, i dziecku kask na głowę założą… A – już zupełnie poważnie – przez dekady wpisały się jakoś w charakter pożarniczej służby.

Ale strażacy z OSP mają jeszcze jeden „atut”. Cudzysłów zamierzony, bo trudno rozpatrywać to w kategorii atutów, choć w tym jak strażacy są społecznie postrzegani, to chyba najwłaściwsze słowo. Do „luzu” i „otwartości” można dopisać jeszcze „bliskość”, bo strażacy ochotnicy na co dzień pracują chyba w każdym zawodzie (ze strażą zawodową włącznie), by „po godzinach” stawiać się na wezwanie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Albo bez wezwania – w czasie ustalonym na prace porządkowe, szkolenia, pomoc lokalnej społeczności… Są szczególnie widoczni w małych miejscowościach, w społecznościach, w których każdy zna każdego. I lubiani. Bo jak nie lubić druhów i druhen, którzy jako pierwsi są na miejscu, by ratować, a w ich szeregach mile jest widziany każdy sąsiad?

Zdarzają się i takie momenty, kiedy mogą pokazać swoją pracę trochę inaczej – w sesji fotograficznej. Strażacy z OSP Szydłowo wykorzystali pierwszy w tym sezonie śnieg i zapozowali w zimowym klimacie do… Tak, te zdjęcia jeszcze zobaczycie. Ich autorem jest Filip Śliwiński. Ogromne podziękowania dla Filipa oraz druhów i druhen z OSP Szydłowo za udostępnienie fotografii!

Fotografie z sesji znajdziecie tutaj (kliknij na miniaturę, aby zobaczyć duże zdjęcie):

A jeżeli podoba ci się Magazyn67, może polubisz go na Facebooku?

[efb_likebox fanpage_url=”Magazyn67″ box_width=”700″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”fadeIn” ]

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.