Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Magdalena Kittel i Marcin Zamojda, założyciele KZ Nieruchomości. Fot. KZ Nieruchomości
Magdalena Kittel i Marcin Zamojda, założyciele KZ Nieruchomości. Fot. KZ Nieruchomości
BiznesMateriał sponsorowanyNieruchomościPartnerzy

Tajemnice rynku nieruchomości w Pile (i w regionie)

Biuro KZ Nieruchomości ma coraz więcej ofert na wyłączność. Tajemnica? Dla sprzedających coraz większe znaczenie ma jakość serwisu.

Masz tak samo? Siedzisz na kanapie. Albo w fotelu. Leniwy wieczór. W dłoni trzymasz telefon. Przewijasz Facebooka czy Instagram… Zdjęcie jedzenia. Dobre zdjęcie, bo widać soczystość pomidorów, a ten dobrze wysmażony stek aż prosi, by się nim zająć. I choć to tylko zdjęcie, robisz się głodny. Siłą woli powstrzymujesz się przed wizytą w kuchni… Uda się, czy wstaniesz z kanapy? Wybierzesz numer podany na zdjęciu, by złożyć zamówienie… Nawet jeżeli nie dziś, to jutro, pojutrze, za tydzień… W końcu się skusisz.

Wiesz, że podobnie działa dobrze przygotowana prezentacja nieruchomości? Nie, jeszcze nie kupisz mieszkania przez telefon, ale jest spora szansa, że zatrzymasz się przy „soczystym” zdjęciu wnętrza, w którym nic nie jest dziełem przypadku. – Na przypadek nie ma miejsca – mówi Magdalena Kittel, wspólniczka KZ Nieruchomości. – Tym bardziej, że znaleźliśmy się w momencie, w którym pozostawienie przypadkowi oprawy nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż, może okazać się kosztownym błędem.

Nie tylko cena

Oczywiście cena w najbliższym czasie prawdopodobnie zyska na znaczeniu przy zamykaniu transakcji kupna – sprzedaży nieruchomości, ale pierwsze wrażenie to ten moment, w którym przyszły nabywca buduje sobie wizerunek mieszkania czy domu. To w tym momencie często decydują się losy ceny, którą będzie skłonny zapłacić za wizję kolejnych lat spędzonych w tym miejscu. Bo choć nabywca kupuje prawo własności ziemi, budynku i jego wyposażenia, to w rzeczywistości płaci za swoje wyobrażenie tego jak będzie spędzał wolny czas, jak podejmie gości, jakie zrobi wrażenie na przyszłym partnerze, jak zorganizuje sobie pracę, której nie zdążył wykonać w biurze, czy tego w jakich warunkach dzieci będą odrabiać lekcje.

W KZ Nieruchomości doskonale to rozumieją, i dlatego biuro ogromną wagę przykłada do oprawy ofert. – Mimo że matryce telefonów robią coraz lepsze zdjęcia, nie idziemy tą drogą – mówi Marcin Zamojda, wspólnik KZ Nieruchomości. – Nadal nie dorównują i prawdopodobnie jeszcze długo nie dorównają fotografiom wykonywanym lustrzankami. Dlatego sporo zainwestowaliśmy w sprzęt fotograficzny i kursy fotografii nieruchomości.

Efekty widać w ofertach – zarówno na stronie www.kznieruchomosci.pl, jak i na facebookowym profilu https://www.facebook.com/KittelZamojda/.

Kamera 360° to jedno z wielu narzędzi, którymi posługują się KZ Nieruchomości przy tworzeniu oprawy wizualnej ofert. Fot. KZ Nieruchomości
Kamera 360° to jedno z wielu narzędzi, którymi posługują się KZ Nieruchomości przy tworzeniu oprawy wizualnej ofert. Fot. KZ Nieruchomości

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Przygotowanie wysokiej jakości materiałów wizualnych zaczyna się od home stagingu. Oczywiście, jeżeli klient chce zająć się tym samodzielnie – nic nie stoi na przeszkodzie, ale zaufanie doświadczeniu agentów zawsze przynosi dobre rezultaty. Minimalistyczne aranżacje pozwalają wydobyć dobre strony wnętrza, ale stylowy dodatek we właściwym miejscu nada mu charakteru.

A kiedy wnętrze jest już przygotowane, kolejny etap to sesja fotograficzna. Tu także warto zaufać doświadczeniu KZ Nieruchomości i… poświęcić trochę czasu, bo dobre przygotowanie oprawy to zdecydowanie więcej niż kilka zdjęć zrobionych komórką. Nie ma miejsca na przypadkowe ujęcia.

Tak wyglądają fotografie ofertowe typowego mieszkania w ofercie KZ Nieruchomości:

Profesjonalna sesja fotograficzna to tylko jedna z możliwości. Wnętrza można pokazać także w formie spaceru wirtualnego. I na to w KZ Nieruchomości mają odpowiedź – dedykowaną kamerę 360°, dzięki której na ekranie komputera lub telefonu można obejrzeć pomieszczenia ze wszystkich stron.

W przypadku chyba każdej nieruchomości wrażenie robią zdjęcia lotnicze. I choć drony to w zasadzie codzienność, to i tutaj biuro podążyło własną drogą. – Nie chcieliśmy wprowadzać do firmy kolejnych kompetencji, bo fotografia dronowa, to – wbrew pozorom – zupełnie inny rodzaj fotografii – mówi Marcin Zamojda. – Musielibyśmy nie tylko uczyć się jej od początku, ale także zainwestować pięciocyfrową kwotę, żeby oferować usługę o zadowalającej nas jakości. Czas i pieniądze wolimy inwestować w core naszego biznesu – obsługę klienta. Dlatego nawiązaliśmy ścisłą współpracę z zawodowym operatorem drona.

KZ Nieruchomości korzysta z usług operatora drona DJI Mavic 2 z kamerą Hasselblad. Fot. KZ Nieruchomości
KZ Nieruchomości korzysta z usług operatora drona DJI Mavic 2 z kamerą Hasselblad. Fot. KZ Nieruchomości

To człowiek, dla którego fotografia dronowa jest stałym źródłem utrzymania, a co za tym idzie – zna się na niej lepiej niż ktoś, kto „zna się na wszystkim”, a tanim dronem lata, bo to modne, nie zawsze mając do tego uprawnienia. Zdjęcia nieruchomości dla KZ Nieruchomości wykonywane są dronem DJI Mavic 2 z kamerą zaprojektowaną przez Hasselblada – producenta, który w świecie fotografii jest tym, czym Bentley w świecie samochodów. Dość powiedzieć, że aparaty fotograficzne Hasselblad wykonały pierwsze w historii ludzkości zdjęcia na powierzchni księżyca.

Nieruchomości na żywo

I choć dni otwartych nieruchomości nie da się w tej chwili zorganizować ze względów prawnych, to biuro i tu nie składa broni. – Wprowadziliśmy prezentacje on-line – mówi Magdalena Kittel. – Agent łączy się z klientem przez któryś z popularnych komunikatorów – Messenger, Skype, Teams – i pokazuje kolejne pomieszczenia. Klient może zażyczyć sobie, by pokazać bliżej jakiś detal czy wrócić do wcześniej oglądanego pomieszczenia. To w zasadzie prezentacja nieruchomości na żywo z tą różnicą, że klient siedzi wygodnie w domu lub w biurze, nie musi tracić czasu na dojazd, a do konferencji możemy dołączyć kolejne osoby łączące się z różnych miejsc. To także świetna opcja dla osób, które nie chcą lub nie mogą opuszczać domu w czasie epidemii.

Nieruchomości z oferty KZ Nieruchomości można oglądać także on-line
Nieruchomości z oferty KZ Nieruchomości można oglądać także on-line

Atuty wyłączności

Oferty na wyłączność to nie tylko najwyższej jakości oprawa wizualna, ale także atut w postaci wprowadzenia oferty do ogólnopolskiego systemu MLS (Multiple Listing System – System Wielokrotnego Oferowania – to najbardziej skuteczny i bezpieczny sposób sprzedaży i wynajmu nieruchomości znany i stosowany na całym świecie). Ma do niego dostęp 385 biur nieruchomości (aż 2.300 pośredników!) w całej Polsce. I tylko one mogą z niego korzystać – system nie jest dostępny dla klientów indywidualnych ani dla biur niezrzeszonych. Nie trzeba podpisywać umów z kolejnymi biurami – osoba poszukująca nieruchomości w dowolnym rejonie Polski ma zapewnioną obsługę w swoim miejscu zamieszkania.

#WyjątkoweNieruchomości

No i jeszcze jedno… KZ Nieruchomości mają swoje miejsce w Magazynie67. Wspólnie prezentujemy ciekawe miejsca – te które szczególnie zachwycają, dają wytchnienie, powstały w celebrowanym przez Magazyn duchu slow life albo z innych powodów są wyjątkowe. I bardzo przygotowanie tych materiałów lubimy – również spotkania z obecnymi gospodarzami, którzy – tak się składa – zawsze mają do opowiedzenia ciekawe historie związane ze swoim miejscem na Ziemi. #WyjątkoweNieruchomości możecie zobaczyć tutaj.

A wszystko to przekłada się na rosnącą liczbę ofert na wyłączność. Wystarczy zajrzeć na stronę www.kznieruchomosci.pl, by przekonać się, że coraz więcej sprzedających powierza obsługę KZ Nieruchomości. Sprzedających, którzy wiedzą, że – szczególnie teraz – nie ma miejsca na przypadek, a to właśnie znajdują w KZ Nieruchomości.

Magdalena Kittel i Marcin Zamojda, założyciele KZ Nieruchomości. Fot. KZ Nieruchomości
Magdalena Kittel i Marcin Zamojda, założyciele KZ Nieruchomości. Fot. KZ Nieruchomości

Materiał przygotowany wspólnie z partnerem:

KZ Nieruchomości

ul. Sikorskiego 80
64-920 Piła
tel. 884 089 777
www.facebook.com/KittelZamojda
www.kznieruchomosci.pl

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.