Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Wizualizacja penthouse'u przy Łąkowej 2 w Chodzieży. Fot. Materiały prasowe PB Marcin Walkowiak
Wizualizacja penthouse'u przy Łąkowej 2 w Chodzieży. Fot. Materiały prasowe PB Marcin Walkowiak
Materiał sponsorowanyNieruchomościPartnerzy

Kawa na dachu z widokiem na Chodzież. Pierwszy prawdziwy loft w regionie

Deweloperzy najchętniej budują od fundamentów – zdecydowana większość mieszkań w regionie, dostępnych w tej chwili na rynku pierwotnym, to „świeże” budynki. Marcin Walkowiak poszedł pod prąd i przy Łąkowej w Chodzieży powstają prawdopodobnie pierwsze prawdziwe lofty w regionie nad Gwdą i Notecią. Będzie też reprezentacyjny penthouse.

Lofty – choć nie tak niecodzienne jak jeszcze dwie dekady temu – nadal rozpalają wyobraźnię. Przestrzenie mieszkalne urządzone w obiektach, które przez dekady służyły przemysłowi, kuszą historią, tajemnicą, a przy tym – prestiżem oraz klimatem jaki niosą wysokie wnętrza i ceglane mury z industrialną fasadą. Do tej pory powstawały przede wszystkim w dużych miastach – Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, czy na Śląsku, gdzie o nadające się do adaptacji obiekty przemysłowe, szczególnie łatwo. Teraz do grona prestiżowych lokalizacji, w których można zamieszkać w prawdziwym lofcie, dołącza Chodzież.

Obejrzyj zdjęcia z budowy (kliknij na wybranym i nawiguj prawo/lewo):

Prawdopodobnie pierwszym budynkiem loftowym w regionie będzie dawny magazyn ceramiki przy Łąkowej. Sześćdziesięcioletnie ceglane mury opowiadają historię brzmiącą brzękiem porcelany, z której Chodzież znana była na całym świecie. Ile milionów zestawów „Iwona” przewinęło się przez budynek – nie wiadomo. Wiadomo, że dotarły na wszystkie kontynenty (no, może poza Antarktydą, choć i to nie jest pewne).

Dziś to – ponownie – plac budowy, na którym kształtuje się nowa przyszłość tej części miasta. – Oprócz przebudowy dobudowujemy nową część – plombę między budynkiem magazynu i sąsiednią kamienicą – opowiada Marcin Walkowiak, właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Marcin Walkowiak, dewelopera inwestycji.

Marcin Walkowiak. Fot. Marcin Maziarz
Marcin Walkowiak. Fot. Marcin Maziarz

W budynku znajdzie się 49 mieszkań: od kawalerek o powierzchni niespełna 28 m² do lokali siedemdziesięciometrowych. Wisienką na torcie będzie penthouse. – Będzie miał dwie kondygnacje o łącznej powierzchni ponad 150 metrów kwadratowych – mówi Marcin Walkowiak. – No i taras na dachu, z którego będzie można oglądać zarówno wschody jak i zachody słońca nad Chodzieżą. Taras zostanie wykończony deską tarasową i ogrodzony balustradą.

Penthouse przy Łąkowej w Chodzieży obejrzysz już teraz: https://www.kznieruchomosci.pl/mieszkania-na-sprzedaz-990000zl-154m2-chodziez-o6157276

Przebudowa budynku przemysłowego na lofty daje spore możliwości adaptacji. Na przykład w zakresie wysokości pomieszczeń. Sufit może pozostać na wysokości 3,5 metra, może także zostać obniżony sufitem podwieszanym do 2,5 metra. – To wybór klienta – mówi Marcin Walkowiak. – Większa kubatura to więcej przestrzeni, ale także wyższe koszty ogrzewania. Jeżeli klient zdecyduje się na pozostawienie oryginalnych stropów, mogą zostać otynkowane lub skute do betonu.

Zobacz wizualizacje penthouse’u (kliknij na wybranym zdjęciu i nawiguj prawo/lewo):

W standardzie każdego lokalu znajdą się rolety zewnętrzne we wszystkich oknach (na wszystkich poziomach), wideodomofon i ogrzewanie podłogowe w łazience. Budynek zostanie wyposażony w instalację światłowodową. Dostępne będą także miejsca postojowe za szlabanem oraz pomieszczenia piwniczne. I choć trudno w to uwierzyć, loftowiec przy Łąkowej będzie pierwszym budynkiem wielorodzinnym w Chodzieży wyposażonym w windę.

Mieszkania standardowo będą oddawane do użytku w standardzie deweloperskim. W tej chwili (maj 2022 r.) możliwa jest jeszcze indywidualna aranżacja układu pomieszczeń, drzwi czy podejść instalacyjnych. Można także ustalić czy ściany mają zostać wykończone tynkiem, czy – tak jak w lofcie – powinna zostać odsłonięta oryginalna cegła. Na pewno w budynku przy Łąkowej duże pole do popisu będą mieli projektanci wnętrz: możliwe będzie zarówno zaaranżowanie klasycznego, współczesnego mieszkania, jak i prestiżowego loftu z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz wizualizacje wybranych mieszkań (kliknij na wybranym zdjęciu i nawiguj prawo/lewo):

Mieszkańcy lokali na parterze będą mieli dostęp do prywatnego terenu zielonego – ogrodzonych ogródków z wyjściem bezpośrednio z mieszkania. Ogródki nie będą małe – ich powierzchnia wyniesie od 40 do 150 m². Na wyższych kondygnacjach każde mieszkanie otrzyma własny balkon, stylizowany na loftowy klimat. Przykładowe mieszkanie z ogrodem zobaczysz tutaj: https://www.kznieruchomosci.pl/mieszkania-na-sprzedaz-369000zl-55m2-chodziez-o6157582

Adaptacja kilkudziesięcioletniego budynku przemysłowego na lofty to nie tylko styl i prestiż, ale także… trwałość. – To jest budynek, który – inaczej niż nowe – już osiadł i przemarzł – tłumaczy Marcin Walkowiak. – Jest odporny na wilgoć, a konstrukcja „odpracowała” już swoje. Przekłada się to na mniejszą liczbę spękań tynku, który szybciej wyschnie. No i to cegła z lat sześćdziesiątych – wypalana glina, materiał naturalny, bez domieszek na przykład popiołów.

Zobacz wizualizacje budynku (kliknij na wybranym zdjęciu i nawiguj prawo/lewo):

Oczywiście budynek zostanie poddany termomodernizacji. Ta zmieni jego elewację, ale dla podtrzymania loftowego klimatu, zostanie ona wykończona ceglanymi elementami.

Prestiżowa inwestycja wymaga jakościowej obsługi sprzedaży, dlatego oferty loftów przy Łąkowej w Chodzieży znajdziecie pod adresem https://www.kznieruchomosci.pl/oferty/Chodzież/, albo bezpośrednio w:

KZ Nieruchomości

ul. Kilińskiego 8
64-920 Piła
tel. 884 089 777
www.facebook.com/KittelZamojda
www.kznieruchomosci.pl

Jakość miejsc, w których mieszkamy, to ważny punkt tego jak widzimy region nad Gwdą i Notecią, dlatego ten materiał przygotowaliśmy z przyjemnością we współpracy z KZ Nieruchomości i Przedsiębiorstwem Budowlanym Marcin Walkowiak, które są sponsorami publikacji.