Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Kolekcję płyt winylowych będzie można powiększyć w poniedziałek na Barce. Fot. Valentino Funghi/Unsplash
Kolekcję płyt winylowych będzie można powiększyć w poniedziałek na Barce. Fot. Valentino Funghi/Unsplash
Czas wolny i przyjemnościWydarzenia

8 nieoczywistych wydarzeń na najbliższy tydzień (4 – 8 marca 2019)

Koncerty, teatr, poezja, RPG, lotny sklep z winylami… Przejrzyj nie tylko, jeżeli właśnie sobie przypomniałeś, że Dzień Kobiet to już w tym tygodniu. ;)

4 marca: 5. Vinyl Zone w Pile – Barka

To prawda co mówią o renesansie czarnej płyty z całym jej ciepłem i bogactwem brzmienia. Winylowe lotne sklepy pojawiają się mniej lub bardziej regularnie w dwóch pilskich klubach. W tym tygodniu kolej na Barkę. To wydarzenie na którym powinieneś trzymać się za kieszeń, szczególnie jeżeli masz 30, 40 albo 50 lat i cieplej na sercu robi ci się, kiedy słyszysz brzmienia z lat liceum, studenckich i z imprez o których wstyd opowiadać dzieciom, ale na samą myśl o nich w głowie pojawia się „kiedyś to było”. W asortymencie nie tylko winyle, ale także kompakty i kasety magnetofonowe. 5. Vinyl Zone na Barce już dziś (4 marca) o 17.00. Wstęp bezpłatny.

6 marca: Wieczorek z Fajerbolem #7 – Chaos Games

To jest taka nisza, której nie podejmuję się opisać. O Fajerbolu wiadomo tyle, że jest to RPG, czyli gra w której gracze wcielają się w postacie. Jest uważana za prostą, bo jej zasady zostały spisane na jedynych dwudziestu stronach. Jeżeli RPG to twoja zajawka, wpadnij w środę o 17.00 do Chaos Games na 11 Listopada w Pile. Wstęp bezpłatny.

6 marca: Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w Pile – RCK

Beata Ścibakówna interpretująca na żywo wiersze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, to spełnienie marzeń wszystkich żądnych poetyckich uniesień – choćby tych nieuświadomionych. Takie zdarzenie będzie miało miejsce w środę w pilskim RCK. Interpretacji poezji będzie towarzyszyć akompaniament Przemysława Wojnarowskiego. Jeżeli cenisz poezję i marzysz o tym, by choć przez chwilę wynieść ją na wyższy poziom odbioru, nie przegap. Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w Pile, 6 marca o 18.00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie RCK i w systemie rezerwacyjnym na www.rck.pila.pl.

7 marca: Nie młodzi nie piękni – Scena

… i samokrytyczni – chciałoby się dodać. Za tą lekko kokieteryjną nazwą kryje się pięciu panów, na czele których stoją Karol Kus i Sławek Graczyk. Nie trzeba ich specjalnie przedstawiać – standardy bluesowe i rockowe nie mają przed nimi tajemnic. Karol Kus to także autor wielu piosenek popowych i rockowych. Całej piątki będzie można posłuchać w standardach rockowych, bluesowych i utworach własnych w Scenie w czwartek, 7 marca o 20.00. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w klubie. Idealne przedbiegi Dnia Kobiet.

7 marca: Nadzie Ja i Lęk – BPiCK Trzcianka

Fotograficzna podróż do świata Amazonek. Do intymności przeżywania choroby, do korzeni strachu i odwagi by z nim walczyć. Wernisaż wystawy fotograficznej o 17.00 w trzcianeckim Centrum Kultury przy Broniewskiego 7. Wstęp bezpłatny.

8 marca: N.O.C. – Piwosfera

Dzień Kobiet z rockowym pazurem w klimacie kameralnego pubu. N.O.C. zaprezentuje zarówno stare kawałki, jak i – podobno – coś nowego. Z tej imprezy nie wyjdziesz smutny, ale taksówkę do domu zamawiaj o pół tonu ciszej. Początek o 20.00. Wstęp bezpłatny.

8 marca: Tajna misja – RCK

Coś niebywałego. Spektakl teatralny, w dodatku komedia, na który cztery dni przed są jeszcze bilety… Idź szybko na www.rck.pila.pl i rezerwuj bilety zanim inni wpadną na ten sam pomysł. Szczególnie jeżeli zapomniałeś, że dzień kobiet to już w tym tygodniu… W obsadzie twarze znane z kina i telewizji: Piotr Miazga, Bartosz Żukowski, Krzysztof Kiersznowski i Ilona Wrońska. Czarna komedia „Tajna misja” w RCK w piątek, 8 marca o 19.00. Bilety w cenie 80 zł (główna widownia) i 70 zł (balkon).

8 marca: Urszula Trio Akustycznie – WCK Wałcz

Podobna sytuacja: Koncert Urszuli na który cztery dni przed są jeszcze bilety. Co prawda niewiele, ale są. Urszula zagra w akustycznym składzie w Wałeckim Centrum Kultury. Początek o 19.00. Bilety w cenie 45 zł (balkon) są jeszcze dostępne w kasie WCK i na kupbilecik.pl.

Organizujesz ciekawe wydarzenie? Dodaj czym prędzej adres redakcja@magazyn67.pl do listy adresowej i ślij info: co, gdzie i kiedy dzieje się w regionie.

A żeby być na bieżąco, subskrybuj „67. Magazyn Nad Gwdą i Notecią” na Facebooku:

[efb_likebox fanpage_url=”Magazyn67″ box_width=”700″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”fadeIn” ]

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.