Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

BiznesMateriał sponsorowanyNieruchomościPartnerzy

Największy obiekt przemysłowy, który można kupić w tej części Polski. To biznesowy atut Piły

W biznesie – tym dużym – czas szczególnie łatwo przełożyć na złotówki. Na miliony złotówek, jeżeli produkcję można zacząć w ciągu miesięcy, a nie lat. W Pile znajduje się największy wystawiony na sprzedaż budynek przemysłowy w tej części Polski. Jak wygląda? Razem z KZ Nieruchomości byliśmy w środku.

Ponad półtora hektara pod dachem wygląda imponująco. Naprawdę imponująco. To prawie 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, na której każdego dnia drukowano, kompletowano i ekspediowano do całej zachodniej i północno-zachodniej Polski setki tysięcy egzemplarzy Gazety Wyborczej, a później także innych tytułów prasowych. Rok 2000 to były złote czasy prasy drukowanej: nakłady dzienników sięgały setek tysięcy egzemplarzy, a grzbiety pęczniały – najbardziej w poniedziałki, piątki i soboty. Dopiero poznawaliśmy internet i nie zdawaliśmy sobie jeszcze sprawy, że za kilka lat rynek papierowej prasy zacznie się – no cóż – kurczyć.

W sumie trudno uwierzyć, że od tego czasu mija właśnie dwadzieścia lat. Dawna drukarnia przy Krzywej w Pile to nadal tysiące wspomnień w pamięci tysięcy osób, które przewinęły się przez ogromne hale. Ale także… szansa dla miasta, dla lokalnej gospodarki i rynku pracy.

Cały obiekt przy Krzywej 35 – razem z siedmioipółhektarową działką – został wystawiony na sprzedaż. – Według mojej wiedzy to największy gotowy obiekt przemysłowy, który można dziś kupić w tej części Polski – mówi Marcin Zamojda z KZ Nieruchomości. – To ogromna przewaga rynkowa, bo można go łatwo przystosować do specyfiki danej branży i rozpocząć produkcję w czasie liczonym w miesiącach, a nie w latach.

I to konkretny argument, bo inwestycja typu green field – zakup działki, projektowanie, uzyskanie pozwoleń i przyłączy, budowa, a później oddanie do użytku obiektu produkcyjnego – trwa zwykle kilkanaście miesięcy. A w dużym biznesie rozpoczęcie działalności jesienią tego roku zamiast roku 2022 szczególnie łatwo da się przeliczyć na konkretną wielkość produkcji, a co za tym idzie – na wartość sprzedaży. I pewnie będzie to kwota ośmiocyfrowa, a to wartość istotna z punktu widzenia właścicieli, inwestorów i biznesplanu.

Obiekt dawnej drukarni przy Krzywej to solidna konstrukcja, w której ogromne wrażenie robią grube – naprawdę grube – stropy z litego żelbetu. W najwyższym punkcie budynek ma prawie 17 metrów wysokości, a oprócz hal produkcyjnych i magazynowych, znajduje się w nim także spora część biurowa. Jak wygląda w środku? W deszczowe popołudnie wybraliśmy się tam z Marcinem Zamojdą z KZ Nieruchomości. Ten wyjątkowy, darzony sentymentem przez wielu pilan, obiekt – i wiele innych nieruchomości komercyjnych – znajdziecie w ofercie tego właśnie biura.

Przeczytaj też:

Tajemnice rynku nieruchomości w Pile (i w regionie)

Materiał został przygotowany wspólnie z partnerem:

KZ Nieruchomości

ul. Sikorskiego 80
64-920 Piła
tel. 884 089 777
www.facebook.com/KittelZamojda
www.kznieruchomosci.pl

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.