Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Podcast w terenie #1
Podcast w terenie #1
Podkast w tereniePodkasty

Podcast w terenie #1

Spróbujmy czegoś nowego…

Posłuchaj:

Nie tak to miało wyglądać, ale w niespodziewanych okolicznościach czasem wychodzą fajne rzeczy. Wierzę, że „Podcast w terenie” taki właśnie będzie, choć na pewno nie od razu.

„Podcast w terenie” powstał z tęsknoty za ludźmi, za rozmowami, nawet za trzymaniem mikrofonu w ręce. ;) Kilka dni temu – zaraz po tym jak przekazałem dzieci nieżonie – mając dość siedzenia w domu, wziąłem mikrofon, rekorder i pojechałem do ludzi. Co z tego wyszło? Posłuchajcie.

Pierwszy odcinek „Podcastu w terenie” to trzy rozmowy. W pierwszej Ania Fonferek-Jendrysiak, gospodyni Lawendowego Lnu, opowiada o zielskach, które można jeść, ale także stosować z pożytkiem dla zdrowia i urody. Pesto z bluszczyka kurdybanka było naprawdę smaczne, a ja pomyliłem wierzbę z różą… Nie pytajcie. Posłuchajcie. ;) Także o tym, co słychać w Lawendowym Lnie przed sezonem, i o starych odmianach jabłoni, które są pasją Ani.

Druga rozmowa odbyła się na zamkniętej wyspie. Grzesiek Graczyk pokazał i opowiedział o tym, jak zmienia się Wyspiarz i kiedy będzie można usiąść na kolejnym dachu z widokiem na Piłę. Porozmawialiśmy też o Wirtualnej Scenie Wyspiarza. Wiecie, że możecie mieć wpływ na to, kto w nadchodzącym sezonie zagra na plaży na wyspie?

Rozmowa trzecia była zdecydowanie poważniejsza, bo w cieniu koronawirusa. Paweł Różycki – dyrektor programowy TV Asta – opowiedział o tym, jak się robi telewizję w tym trudnym czasie.

Zatem usiądź wygodnie w fotelu, na kanapie, podłodze, albo idź na spacer i włącz odtwarzacz. „Podcastu w terenie” można słuchać na stronie (odtwarzacz na górze strony), można też ściągnąć na swoje urządzenie (format mp3; kliknij przycisk poniżej). Przyjemnego odbioru!

Aha, daj, proszę, znać, jakie masz wrażenia. Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii. Napisz na marcin@magazyn67 lub zostaw komentarz na Facebooku.

W podcaście możesz usłyszeć utwory z bazy Epidemic Sound. Jeżeli jesteś twórcą video lub podcastów – polecam Epidemic Sound. Możesz skorzystać z mojego linku referencyjnego: https://www.epidemicsound.com/referral/d4bi8p/. W pierwszym miesiącu możesz wykorzystywać utwory bezpłatnie. Jeżeli założysz konto i skorzystasz co najmniej z bezpłatnego pierwszego miesiąca, ja również dostanę bezpłatny miesiąc korzystania z serwisu. A to bardzo ułatwi mi tworzenie kolejnych podcastów. Dziękuję! :)

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.