Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Czwartkowy lub piątkowy seans pod gwiazdami? Fot. Chroma Stock
Czwartkowy lub piątkowy seans pod gwiazdami? Fot. Chroma Stock
Czas wolny i przyjemności

Dwa kina pod gwiazdami

Na trawie czy na piasku? A może obydwa? Nic nie stoi na przeszkodzie, by do kina pod gwiazdami wpaść dwa razy w tygodniu.

Trawa, koc, a wy romantycznie wtuleni w siebie? A może piasek, leżak i coś zimnego do picia? I oczywiście seans na dużym ekranie, bo lato sprzyja niespiesznym wieczorom z lekkim filmem. A jeżeli kino jest pod gołym niebem? Pełnia letniego szczęścia.

Kino, a nawet dwa kina pod gwiazdami będą przez najbliższe tygodnie działać w Pile. Pierwsze było kino plenerowego Regionalnego Centrum Kultury. Na Bulwarach Châtellerault od początku wakacji można oglądać filmy, które nie zawsze okazywały się najbardziej kasowymi produkcjami świata, a które warto zobaczyć. W najbliższy piątek dramat biograficzny „Gra o wszystko” w reżyserii Aarona Sorkina (Oscar za scernariusz „The Social Network”). To film, którego scenariusz powstał na podstawie życiorysu Molly Bloom, narciarki, która dorobiła się fortuny prowadząc największy nielegalny klub pokerowy w USA. Była świadkiem wielkich wygranych i utraty jeszcze większych fortun. Poznała sekrety możnych tego świata… Początek seansu o 22.00, a wstęp – oczywiście – bezpłatny.

A już w czwartek pierwszy seans w drugim kinie pod gwiazdami. Tym razem srebrny ekran stanie na plaży przy Centrum Handlowym Vivo! Piła. W każdy wakacyjny czwartek obejrzycie film, który sami wybierzecie w internetowym głosowaniu. Na jutro wybraliście komedię „Rozumiemy się bez słów”, którą we Francji obejrzało 7 milionów widzów. Film w zabawny sposób opowiada o losach szesnastolatki, która decyduje się wziąć udział w konkursie muzycznym. Jej rodzice nie mogą podziwiać talentu córki – są głuchoniemi. Początek seansu o 21.30, a gdyby pogoda miała się zepsuć – zostanie on przeniesiony do wnętrza. Zapowiedzi kolejnych seansów szukajcie na profilu Vivo!

 

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.