Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

W hangarze na lotnisku w Pile. Fot. Marcin Maziarz
W hangarze na lotnisku w Pile. Fot. Marcin Maziarz
Czas wolny i przyjemnościPod patronatem M67Wydarzenia

Muzyka klasyczna w industrialnym otoczeniu. Bardzo kulturalne urodziny UAMu

Urodzinowa kuchnia fusion: muzyka klasyczna, szybowce, światło. Sto lat, UAM! Urodzinowy koncert w hangarze już w niedzielę.

Kiedy wysoka kultura wychodzi z dusznych sal, staje się lżejsza. Odarta z czerwonych aksamitów i wygodnych foteli jest przystępniejsza, a rzucona w nowe otoczenie, nabiera nowych znaczeń i pozwala odkrywać się na nowo.

Bywa, że artystyczna kuchnia fusion, łącząca klasykę z industrialem, przynosi nowe, nieoczekiwane doznania. Jak będzie tym razem? Przed nami takie właśnie wydarzenie, a pretekstem dla niego będą setne urodziny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Brzmienie urodzinowemu party nada Uncover Soloists. Złożona z młodych wirtuozów orkiestra wypracowała sobie już markę „łamacza muzycznych schematów”. Nie inaczej będzie tym razem nie tylko z uwagi na repertuar – jednym z utworów będzie zagrany prapremierowo w Polsce „On the Nature of Daylight” Maxa Richtera.

Nietypowa będzie też sala koncertowa. Nadnotecki Instytut UAM od prawie dekady (a licząc czas budowy – od ponad dekady) związany jest z pilskim lotniskiem, i właśnie lotnisko wybrał na miejsce urodzinowego koncertu. Dokładnie hangar Aeroklubu Ziemi Pilskiej przy skrzyżowaniu ulic Koszalińskiej i Szybowników. Muzyka zabrzmi wśród samolotów i szybowców – specjalnie na tę okazję oświetlonych. Wrażenia z pewnością będą z kategorii tych nieco dalszych od ziemi.

Plakat zapowiadający koncert z okazji stulecia UAM
Plakat zapowiadający koncert z okazji stulecia UAM

Urodzinowy koncert z pewnością będzie pretendował do miana jednego z ważniejszych wydarzeń artystycznych tego roku nad Gwdą i Notecią. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek niedzielnego (12 maja) koncertu o 20.30.

A urodzinowe życzenia UAMowi ślemy już jutro – dokładnie 7 maja przypada setna rocznica powołania uczelni. W Pile UAM jest obecny od 2006.

Patronem medialnym wydarzenia jest Magazyn67. Więcej wydarzeń pod patronatem Magazynu67 znajdziesz tutaj.

[efb_likebox fanpage_url=”Magazyn67″ box_width=”700″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”fadeIn” ]

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.