Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Widok na Noteć o zachodzie słońca z mostu między Krzewiną i Milczem. Fot. Marcin Maziarz
Widok na Noteć o zachodzie słońca z mostu między Krzewiną i Milczem. Fot. Marcin Maziarz
Czas wolny i przyjemności

7 pomysłów na kwiecień

Niczego nie musisz, ale może zaszalejesz?

Nie daj się sucharom

Tak, to dziś. Doroczne święto suchara. Spodziewaj się wszystkiego: kosmitów lądujących w lesie, odkryć archeologicznych i polityków opowiadających ludzkim głosem nieśmieszne dowcipy. Nie wierz w nic, co wykracza poza średnią bieżących informacji. Gdybym napisał coś o reaktywacji papierowego Magazynu – też nie wierz.

Odwiedź Festiwal Nauki

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile. Fot. Marcin Maziarz
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile. Fot. Marcin Maziarz

Zamiast zastanawiać się nad prawdziwością sucharów, skup się na faktach. Podane zawsze w interesujący, a czasem także zabawny sposób, zajmują zdecydowanie bardziej i są aktualne dłużej niż dzisiejsze niusy, o których jutro nikt nie będzie pamiętał. Tak podaną naukę znajdziesz na rozpoczynającym się dziś „pechowym” XIII Festiwalu Nauki PWSZ w Pile. Na dobry początek spotkanie z Karolem Wójcickim, z pasją opowiadającym o ciemnej stronie nieba – to już dziś (1 kwietnia). Festiwal potrwa do końca tygodnia, i na pewno znajdziesz na nim coś dla siebie. Więcej informacji o pop-naukowym festiwalu znajdziesz tutaj.

Rozpal ognisko

Ognisko w kwietniowy weekend? Fot. Nathan Lindahl/Unsplash
Ognisko w kwietniowy weekend? Fot. Nathan Lindahl/Unsplash

Pamiętasz wieczory z gitarą przy ognisku? Może tylko o nich słyszałeś, albo widziałeś w telewizji… Niewiele jest zjawisk, które przyciągają tak, jak światło i ciepło ognia. Trudno to opisać, ale jest w ognisku coś, co wycisza i co zbliża ludzi. Jeżeli siedziałeś z kimś przy ognisku, nigdy nie spojrzysz na tę osobę tak jak wcześniej. Nie tylko dlatego, że wasze ciuchy przesiąkną zapachem dymu. Zatem szukajcie bezpiecznego miejsca, organizujcie (legalnie) opał i… poczujcie siłę przyciągania ognia. Zwłaszcza, że wieczory jeszcze chłodne.

Zachwyć się Notecią

Widok na Noteć o zachodzie słońca z mostu między Krzewiną i Milczem. Fot. Marcin Maziarz
Widok na Noteć o zachodzie słońca z mostu między Krzewiną i Milczem. Fot. Marcin Maziarz

Bliska, a jednak gdyby zapytać przeciętnego mieszkańca regionu, czy zszedł kiedyś na brzeg Noteci, pewnie zdecydowana większość odpowiedziałaby, że nie. Kwiecień to dobra pora, by to zmienić, by Noteci wręcz dotknąć i się nią zachwycić. A jest czym. I o tym przeczytacie wkrótce w Magazynie67.

Do niczego się nie zmuszaj w święta (i przed świętami)

Znasz to, prawda? Robisz wszystko, by święta były „udane”, a wieczorem tuż przed, padasz na twarz ze zmęczenia. Może w tym roku da się inaczej? Może niczyja duma nie ucierpi z powodu nieumytych okien i nikt nie zginie, jeżeli po prostu będziecie świętować, tak jak czujecie, a nie tak jak wypada? Zgodnie ze swoimi przekonaniami, ale też nie stając w poprzek przekonań innych?

Jeżeli chcesz zmienić otoczenie – nie czekaj

Słońce, świeże powietrze, nowe pomysły i ujawnianie tych, które chodzą ci po głowie od jakiegoś czasu? Może chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu? Może w miejscu zamieszkania? Jeżeli planujesz dużą zmianę, wpadnij na kawę do KZ Nieruchomości. Mają dobre pomysły i wiedzą dużo o tym, gdzie się fajnie mieszka dziś, i gdzie fajnie będzie się mieszkać za parę miesięcy, albo za rok. Jeżeli potrzebujesz mniejszej zmiany i chcesz czegoś indywidualnego, wpadnij na blog Fabryka Inspiracji, podejrzyj, co fajnego zrobiła Paulina i inspiruj się ozdobami, które z łatwością odtworzysz własnoręcznie. A może coś dla osłody? Tak, kot też jest…

I nade wszystko – jak przed rokiem – ciesz się słońcem

Teraz jest czas, by naładować akumulatory słońcem. Fot. Fotolia
Teraz jest czas, by naładować akumulatory słońcem. Fot. Fotolia

Pisałem to rok temu – tak, w drukowanym Magazynie67 – napiszę i w tym roku: korzystaj ze słońca. Zatrzymaj się, wystaw twarz i pozwól słonecznym promieniom uzupełnić jesienno-zimowe braki.

I oczywiście znajdź czas, żeby zajrzeć do 67. Magazynu Nad Gwdą i Notecią:

[efb_likebox fanpage_url=”Magazyn67″ box_width=”700″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”fadeIn” ]

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.