Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Tata w Pile #1
Tata w Pile #1
PodkastyTata w Pile

Tata w Pile #1. Nowy podkast

Tak, tak. Kolejny podkast w Magazynie67…

Posłuchaj:

Trzecia niedziela i trzeci podkast w Magazynie67. Do słuchania przy śniadaniu, przedpołudniowej kawie, w czasie biegania i przed spaniem. Tym razem „Tata w Pile”, czyli podkast bardzo rodzinny. Trzy tematy wokół rodzinnego życia, troje rozmówców, którzy wiedzą o czym mówią i jeden tata, który pyta.

W pierwszym odcinku jedna mama, dwóch tatów (tak, to poprawna odmiana – sprawdziłem ;) ) i trzy bardzo życiowe, aktualne tematy.

Katarzyna Włodkowska – Facetka od Polaka. Fot. Marcin Maziarz
Katarzyna Włodkowska – Facetka od Polaka. Fot. Marcin Maziarz

Kasia Włodkowska, którą znacie już z Magazynu67, a pewnie także z telewizji Metro, w której – w ramach cyklu Korki.tv – prowadzi zajęcia dla maturzystów. Mówi o sobie „facetka od polaka”. W podkaście zdradza skąd wzięła się ta ksywka, ale rozmawiamy przede wszystkim o problemie, z jakim zderzyło się wielu rodziców, i o którym wielu rodziców wstydzi się mówić. W połowie marca wielu z nas – szczególnie rodziców młodszych dzieci – z dnia na dzień zostało nauczycielami na zastępstwie. Niektórzy odkryli powołanie i zaczęli spełniać się w nowym, tymczasowym „zawodzie”. Inni doszli do wniosku, że brak im kompetencji w dziedzinie nauczania i poczuli się z tym źle. I o tej drugiej sytuacji rozmawialiśmy z Kasią, która sugeruje też w jakiej sprawie maturzysta może napisać do Katarzyny Bondy i zdradza czy pojawi się na Youtube…

Krzysztof Kassner, Biuro Podróży Słoneczna Przygoda. Fot. Słoneczna Przygoda
Krzysztof Kassner, Biuro Podróży Słoneczna Przygoda. Fot. Słoneczna Przygoda

A kiedy skończy się rok szkolny, prawdopodobnie nastaną wakacje. Tak przynajmniej wynika z naturalnego do tej pory porządku rzeczy i z nadal aktualnego szkolnego kalendarza. Tylko jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? I czy dokądkolwiek wyjedziemy? O tym, a także o tym, że touroperatorzy niespodziewanie oferują już wyjazdy na sezon lato 2021, rozmawialiśmy z Krzysztofem Kassnerem z Biura Podróży Słoneczna Przygoda.

Marcin Jasoń – Od Zera Do Ironmana. Fot. Marcin Maziarz
Marcin Jasoń – Od Zera Do Ironmana. Fot. Marcin Maziarz

Na tę chwilę trochę jak na wakacjach możemy poczuć się w bliskiej okolicy: w lesie, w plenerze, nad jeziorem. I choć często w tych miejscach zdejmujemy maski, w trawie czai się inne, drobne niebezpieczeństwo. Ukąszenie kleszcza może oznaczać boreliozę. Jak ją (wcześnie) rozpoznać, jak działać prewencyjnie, i jak wygląda życie z tą chorobą, opowiedział Marcin Jasoń znany też jako Od Zera Do Ironmana.

Podkastu Tata w Pile możesz posłuchać korzystając z odtwarzacza na górze. Możesz także pobrać go w formacie mp3 i odsłuchać na przykład na smartfonie:

Podkast Tata w Pile powinien ukazywać się co dwa tygodnie (na zmianę z Podkastem w Terenie). Jeżeli macie sugestie tematów dla Taty w Pile, piszcie śmiało na marcin@magazyn67.pl. Zachęcam do polubienia na Facebooku profili Magazynu67:

[efb_likebox fanpage_url=”Magazyn67″ box_width=”700″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”fadeIn” ]

oraz Taty w Pile:

[efb_likebox fanpage_url=”tatawpile” box_width=”700″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”fadeIn” ]

W podkaście możesz usłyszeć utwory z bazy Epidemic Sound. Jeżeli jesteś twórcą video lub podkastów – polecam Epidemic Sound. Możesz skorzystać z mojego linku referencyjnego: https://www.epidemicsound.com/referral/d4bi8p/. W pierwszym miesiącu możesz wykorzystywać utwory bezpłatnie. Jeżeli założysz konto i skorzystasz co najmniej z bezpłatnego pierwszego miesiąca, ja również dostanę bezpłatny miesiąc korzystania z serwisu. A to bardzo ułatwi mi tworzenie kolejnych podkastów. Dziękuję! :)

A może posłuchasz czegoś jeszcze? :)

Podcast w terenie #1

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.