Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

An-2. Fot. Robert Judycki
An-2. Fot. Robert Judycki
Foto

Cztery oldtimery w jednym kadrze

Galeria z drugiego numeru Magazynu67 (kwiecień – maj 2018).

Cztery oldtimery w jednym kadrze – taki obrazek udało mi się złapać w połowie marca. Jednego dnia z Piły odleciały cztery samoloty
An-2 zbazowane tu na zimę. W czasie przygotowań do lotu zauważyłem, że ulicą Koszalińską jedzie malutki Citroen 2CV. Prawdziwy klasyk, którego kształtu nie da się pomylić z czym innym, na tle Antków przywodzi na myśl dawne czasy, dlatego zdecydowałem się obrobić całą serię zdjęć w czerni i bieli. Trzej więksi bohaterowie to też klasyki. Choć na niebie An-2 jest znacznie powszechniejszy niż Citroen 2CV na drogach, to i on powoli odchodzi do lamusa. Powoli, bo ciągle jest koniem roboczym na przykład w szkoleniu skoczków spadochronowych, wytrzymałym, mogącym startować i lądować praktycznie w każdych warunkach. Coraz częściej jednak będzie można zobaczyć go w prywatnych kolekcjach.

Robert Judycki

Jedno ze zdjęć z galerii znalazło się w drugim numerze Magazynu67 (kwiecień – maj 2018). Papierowy egzemplarz możesz zamówić, pisząc na adres sklep@magazyn67.pl. Koszt łącznie z przesyłką w Polsce to 7,99 zł.

Chcesz być na bieżąco? Polub fanpage Magazynu67:

[efb_likebox fanpage_url=”https://www.facebook.com/Magazyn67/” fb_appid=”” box_width=”700″ box_height=”” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ locale=”pl_PL”]

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.