Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

#MuremZaKulturą w sobotę, 21 listopada o 18.00. Fot. Freestocks/Unsplash
#MuremZaKulturą w sobotę, 21 listopada o 18.00. Fot. Freestocks/Unsplash
Czas wolny i przyjemnościIdeePod patronatem M67Wydarzenia

#MuremZaKulturą. Koncert, który obejrzysz w prywatnej loży VIP

Było #DajDomChryzantemie, jest #MuremZaGastro… Dokładamy #MuremZaKulturą. Zarezerwuj czas: sobota, 21 listopada, godzina 18.00.


Szybkie linki na górze strony, żebyś nie szukał/a. :) Gdzie oglądać #MuremZaKulturą?

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/277689100328018


Wyjątkowe wydarzenie, w którym kolejny raz wszyscy możemy stanąć murem za ludźmi pracującymi w branży, która z dnia na dzień została pozbawiona pracy. Po ogrodnikach, którzy zostali z tysiącami chryzantem, po gastronomach, którym trudno utrzymać się ze sprzedaży tylko na wynos, stajemy murem za kulturą. Konkretnie za muzykami.

#MuremZaKulturą jako pierwszy stanął – a jakże – Krzysztof Rauhut, który nie tylko sypie pomysłami akcji pomocowych, ale także – to zdecydowanie ważniejsze – wprowadza je w życie.

Zatem… Kiedy ostatnio byłeś na koncercie? W najbliższą sobotę wystarczy, że usiądziesz przed telewizorem, przed komputerem albo weźmiesz do ręki smartfon i obejrzysz koncert #MuremZaKulturą. Więcej: być może będzie to pierwszy w Twoim życiu koncert, który obejrzysz z loży VIP. Przygotuj zatem sprzęt, wygodny fotel albo kanapę, przekąski, napoje – jakie chcesz. I delektuj się.

Na scenie Regionalnego Centrum Kultury zagra pięć lokalnych zespołów z kręgu szeroko rozumianej muzyki rockowej: Alians, All The Players, Qulturka, N.O.C. i Miron Nalepa Band. Cały koncert będziecie mogli obejrzeć na żywo w trzech miejscach: w telewizji Asta (tu również na www.tvasta.pl) oraz na fanpage’ach Asta24.pl i RCK. W Twojej prywatnej loży VIP… W przerwach pomiędzy występami zespołów będziecie mogli obejrzeć studio koncertowe, a w nim rozmowy z muzykami, ale także z innymi artystami – nie tylko o bieżącej sytuacji.

#MuremZaKulturą w sobotę, 21 listopada o 18.00
#MuremZaKulturą w sobotę, 21 listopada o 18.00

Ale, ale… Koncert to dopiero początek. Jak możesz pomóc artystom? Już w tej chwili trwa zbiórka w serwisie Zrzutka.pl, dostępna już pod łatwym do zapamiętania adresem www.MuremZaKultura.pl. Jeżeli wpłacisz minimum 20 złotych – w grudniu będziesz mógł ściągnąć cały koncert i wracać do niego kiedy tylko zechcesz. Wpłata co najmniej 50 złotych to prezent w postaci koncertu wydanego na płycie DVD. Dlaczego dopiero w grudniu? Zarejestrowany koncert zostanie poddany profesjonalnemu masteringowi, tak aby koncertowe doznania były jeszcze lepsze. I tu kolejna niespodzianka: znaleźli się sponsorzy, którzy sfinansują mastering i tłoczenie płyt. Wszystkie pieniądze zebrane w ten sposób trafią do występujących artystów – ani złotówka nie zostanie wydana na techniczną obsługę wydarzenia czy produkcję koncertu, albo tłoczenie płyt. Pieniądze zostaną podzielone równo pomiędzy występujących artystów – każdy z nich otrzyma po dwadzieścia procent zebranej sumy.

Artystów będzie można wesprzeć także wysyłając SMS na numer podawany w trakcie koncertu.

#MuremZaKulturą to spore przedsięwzięcie logistyczne. Tym razem główny ciężar organizacji technicznej wydarzenia wzięły na siebie Regionalne Centrum Kultury i Telewizja Asta. – Telewizja do każdej realizacji na żywo przygotowuje się z wyprzedzeniem – mówi Paulina Michałek-Komorowska, która odpowiada za #MuremZaKulturą po stronie telewizji. – To nie jest tak, że robiliśmy to już setki razy i wszystko „robi się samo”. To działa dokładnie odwrotnie. Każda transmisja wymaga pracy wielu osób: od tych odpowiedzialnych za koordynację i promocję, przez redakcję i portal asta24.pl, aż po osoby, które będą pracować bezpośrednio przy transmisji. Ekipa operatorów zaczyna pracę kilka godzin przed koncertem, podłącza się do wozu transmisyjnego, rozstawia sprzęt, rozwija wiele metrów przewodów i sprawdza czy wszystko, łącznie z dźwiękiem i obrazem, jest tak jak być powinno. W trakcie transmisji o odpowiedni przekaz wizualny dba realizator siedzący w wozie oraz producent wydarzenia. Do tego dochodzi jeszcze obsługa studia, która odbiera sygnał w reżyserce i przekłada go do emisji. Zawsze niezmiernie cieszy nas to, że możemy wykorzystać swój medialny zasięg do pomocy i móc szerzyć pozytywny przekaz w ważnych sprawach – jak ta w najbliższą sobotę. Stajemy #MuremZaKulturą.

Zatem widzimy się w sobotę, 21 listopada o 18.00. Bieżące informacje na temat wydarzenia możecie śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/events/277689100328018.

#MuremZaKulturą stają: K2Print.pl – Drukarnia Internetowa, Studio K2, Miasto Piła, Regionalne Centrum Kultury w Pile, Telewizja Asta, Asta-Net, Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski i Magazyn67.

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.