Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Filip Kaźmierczak. Fot. Archiwum Rodzinne
Filip Kaźmierczak. Fot. Archiwum Rodzinne
InsiderMagazyn67

Razem dla Filipa

Nawet jeżeli nie reklamujesz się w Magazynie67, możesz pomóc Filipowi wrócić do zdrowia. Ale dla reklamodawców mamy specjalne propozycje…

Kiedy masz 11 lat, zachłystujesz się światem. Każdy nowy kawałek wiedzy otwiera nowe możliwości. Każda nowa znajomość prowadzi do kolejnych odkryć. Każdy promień słońca chłoniesz, a świat wydaje się nie mieć ograniczeń. Chyba że…

Chyba że trochę niespodziewanie trafiasz do lekarza, a on mówi coś o guzie mózgu. Czaszkogardlak… Kiedy masz 11 lat, nie możesz opuścić rąk i zrezygnować. Walczysz.

Filip Kaźmierczak po operacji w lipcu 2019 r. Fot. Archiwum rodzinne
Filip Kaźmierczak po operacji w lipcu 2019 r. Fot. Archiwum rodzinne

Filip Kaźmierczak ma 11 lat. Trenuje karate i piłkę nożną. Trenował. Na początku wakacji – tych ostatnich – został u niego zdiagnozowany czaszkodardlak dużych rozmiarów. Akcja była szybka: 22 lipca znalazł się na stole operacyjnym. I kiedy już wszystko wydawało się wracać do normy – chłopiec wrócił do szkoły i był na najlepszej drodze do zwyczajnego życia nastolatka – kolejne badanie ścięło z nóg rodzinę Kaźmierczaków. Guz okazał się trudnym przeciwnikiem – odrasta w zastraszającym tempie.

Walka trwa. Pod koniec stycznia Filip ponownie przejdzie operację, a potem – naświetlania. Najlepsze efekty daje terapia protonowa. Jest też najmniej szkodliwa dla zdrowia. No i to jedno „ale”… Jest też droga. Filip pojedzie na naświetlania do Essen – ponad 800 kilometrów od Piły. Rachunek za terapię protonową będzie opiewał na sześciocyfrową kwotę – daleko poza zasięgiem rodziny Filipa, i poza horyzontami, w których zamyka się świat odpowiedzialnych za finansowanie lecznictwa w Polsce.

Filip Kaźmierczak. Fot. Archiwum rodzinne
Filip Kaźmierczak. Fot. Archiwum rodzinne

Na Facebooku powstała grupa Razem dla Filipa Kaźmierczaka, na której można znaleźć bieżące informacje na temat zbiórek prowadzonych na rzecz chłopca (zbiórki są dwie: bezpośrednio na leczenie oraz na sfinansowanie kosztów okołomedycznych) i wszystkiego co dzieje się wokół pomocy dla niego.

Zarejestrowano stowarzyszenie „Dla Filipa”. Szkoła Podstawowa nr 11 w Pile, w której Filip się uczy, organizuje cały szereg wydarzeń: od zbiórki i kiermaszu w szkole, przez zbiórki w Centrum Handlowym Vivo Piła i Kauflandzie, po koncert w Inwest-Parku (17 stycznia o 16.00). Inna ekipa organizuje koncert w klubie Barka – 29 lutego.

Na leczenie Filipa można dorzucić złotówkę, dziesięć czy tysiąc. Wszystkie możliwości – numery kont i adresy – znajdziesz pod tym tekstem.

Filip Kaźmierczak. Fot. Archiwum Rodzinne
Filip Kaźmierczak. Fot. Archiwum Rodzinne

No to… Dorzucamy się wspólnie z magazynowymi reklamodawcami, żeby Filip znowu grał w piłkę, szybko wrócił do szkoły i kiedyś też mógł pomóc komuś, kto będzie potrzebował pomocy. Dla reklamodawców, którzy będą ogłaszać się w dowolnej formie w najbliższym numerze Magazynu67 mam dwie propozycje.

Propozycja pierwsza. Pewna część każdej faktury trafi na konto Filipa. Dziś określam ją jako „co najmniej 4%”. Co najmniej – zawsze może być więcej, jeżeli tylko magazynowy budżet pozwoli. Na dziś jest to trzycyfrowa kwota.

Propozycja druga. Jeżeli, drogi Reklamodawco, bezpośrednio na konto Filipa (obojętnie czy fundacyjne, czy na Pomagam.pl) wpłacisz CO NAJMNIEJ równowartość kwoty netto na fakturze za reklamę, powierzchnia twojej reklamy zostanie podwojona, a reklama – oznaczona specjalną „banderolą” z informacją o tym, że jesteś po prostu fajnym człowiekiem (albo fajnym biznesem). Naprawdę, bardzo chcę o tym powiedzieć czytelnikom Magazynu67. Wpłata musi zostać dokonana najpóźniej 5 lutego 2020, żebyśmy ze wszystkim zdążyli, a warunkiem podwojenia powierzchni jest okazanie (przesłanie) potwierdzenia przelewu na rachunek fundacji lub na Pomagam.pl (też do 5 lutego). Oczywiście CO NAJMNIEJ oznacza, że zawsze możesz wpłacić więcej i nikt nie może ci tego zabronić. Naprawdę.

Napisz: magda@magazyn67.pl lub marcin@magazyn67.pl. Działamy!

Marcin Maziarz
wydawca Magazynu67

Jak pomóc Filipowi? Numery kont i adresy

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
Santander Bank

Nr rachunku: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „2495 pomoc dla Filipa Kaźmierczaka”

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Filip:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374
Swift code: WBKPPLPP
Santander Bank
Title: „2495 Help for Filip Kazmierczak”

Zbiórka na koszty okołomedyczne na Pomagam.pl: https://pomagam.pl/filip-kazmierczak

Aby przekazać 1% podatku dla Filipa należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać „2495 pomoc dla Filipa Kaźmierczaka”

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.