Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Magazyn67.pl najchętniej czytacie na smartfonach. Fot. Motion Array
Magazyn67.pl najchętniej czytacie na smartfonach. Fot. Motion Array
Magazyn67

10 ponadczasowych artykułów, których możecie nie pamiętać

Ale Google pamięta za Was. Poukładaliście sobie Magazyn taki jak lubicie (i ja też).

Nie, nie będzie tradycyjnego podsumowania „najchętniej czytane w 2022”. Rok był jaki był i dla Magazynu dobrze, że koniec widać na horyzoncie. Nie ma czego podsumowywać.

Ale potem grzebiesz w Google Analytics i widzisz TO.

Są artykuły starsze niż rok, dwa, a nawet trzy lata, po które chętnie sięgacie do dziś. Czasem chętniej niż po tegoroczne (których zbyt wiele nie było). Z tego zestawienia wyłania się Magazyn taki jak lubię: z ludźmi, bliskimi miejscami, podróżami i z zachwytem regionem – tym trochę naiwnym, jak kiedyś powiedział mi ktoś na co dzień regionem się zajmujący.

Jaki będzie Magazyn? Czy będzie? Zobaczcie listę najchętniej czytanych w 2022 ARCHIWALNYCH artykułów na www.magazyn67.pl. Archiwalnych, czyli opublikowanych przed 15 grudnia 2021 r.

10. Truskawkowe Pola. Z marzeń o lepszym miejscu do życia

Ta rozmowa miała znaleźć się w drukowanym Magazynie67 latem 2020, a zdjęcie Jacka Winckiewicza – zdobić jego okładkę. Z przyczyn „różnych” tak się nie stało, ale sama rozmowa o Truskawkowych Polach wzbudza zainteresowanie do dziś. „Trochę” pomógł jej tytuł „najlepszej ekologicznej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej”, którą dom rodziny Winckiewiczów „na Truskach” zdobył w konkursie Green Building Awards 2022. Dom jest już zamieszkany, a sam jego projekt, to materiał na zupełnie osobną historię o tym jak budować naprawdę przemyślane miejsca do życia.

Truskawkowe Pola. Z marzeń o lepszym miejscu do życia

9. Zamoście: osiedle chętnie wybierane

O tym, że pilskie Zamoście to miejsce chętnie wybierane do życia, świadczy miejsce w czołowej dziesiątce ponadczasowych artykułów w Magazynie. #PilskieOsiedla to nasz wspólny z KZ Nieruchomości projekt, który czeka jeszcze na dokończenie. Zamoście jest – niewątpliwie – jego hitem.

Zamoście: osiedle chętnie wybierane

8. Nad Notecią nie ma ciszy. Siedzisz nad dziką rzeką i nie bardzo wiesz, co robić

To jeden z tych tekstów, których przygotowanie sprawiło mi prawdziwą przyjemność. Do dziś pamiętam ten wczesnowiosenny wieczór nad brzegiem Noteci w okolicy Miasteczka Krajeńskiego. Na drugim brzegu, ukryte za trzcinami, odzywały się żurawie. Ich klangor w towarzystwie chowającego się za horyzontem słońca to prawdziwa magia. A jeszcze żaby, kaczki i cichy szmer wody… Jeszcze tam wrócimy.

Nad Notecią nie ma ciszy. Siedzisz nad dziką rzeką i nie bardzo wiesz, co robić

7. Jezioro w kształcie serca. Miejsce miłosnych wyznań?

Jeden z regionalnych smaczków, jakie lubimy najbardziej. Ile ich czeka jeszcze na odkrycie?

Jezioro w kształcie serca. Miejsce miłosnych wyznań?

6. Górne: kiedyś podzielone, dziś liczy się przestrzeń i jakość życia

I drugi hit cyklu #PilskieOsiedla. Nieustannie w czołówce miejsc poszukiwanych do życia w Pile.

Górne: kiedyś podzielone, dziś liczy się przestrzeń i jakość życia

5. Makarska Riwiera. Najlepiej smakuje bez tłumu

Nie tylko Robert Makłowicz wprost deklaruje się jako fanatyk Dalmacji. Drugi rok z rzędu ponad milion Polaków odwiedziło Chorwację, co sprawia, że jest ona w absolutnej czołówce ulubionych kierunków wakacyjnych mieszkańców terenów nie tylko nad Wisłą, ale także nad Gwdą i Notecią. Moim także. To tu „poukładał się” jeden z drukowanych numerów Magazynu, a sama Makarska Riwiera stała się kierunkiem rekomendowanym w drukowanym numerze na późne lato (sierpień – wrzesień) 2018 roku. Google wciąż wyrzuca ten artykuł w czołówce zdjęć na frazę „Makarska Riwiera”.

Makarska Riwiera. Najlepiej smakuje bez tłumu

4. 5 zachodów słońca, które musisz zobaczyć latem w regionie

„Choroba wieku dziecięcego każdego fotografa”, choć wyrastanie z wieku dziecięcego bywa trudne… Bo jest w zachodach słońca coś, co każe się im bezkrytycznie przyglądać. No i trudno tę listę aktualizować, bo zachód słońca tu i ówdzie jest ponadczasowy. Choć może w przyszłym roku spróbujemy ułożyć ją na nowo?

5 zachodów słońca, które musisz zobaczyć latem w regionie

3. Najodważniejsza kobieta w mieście

U Agnieszki od czasu tej rozmowy zaszło trochę zmian, ale sam temat pozostaje ponadczasowy. Agnieszka i jej (już) mąż Jarek dziś edukują o życiu ze schizofrenią w internecie. Dla mnie to jedna z ważniejszych rozmów, które przeprowadziłem.

Najodważniejsza kobieta w mieście

2. Żurawie zostają na zimę, bo klimat się ociepla

Zmiany klimatyczne widoczne gołym okiem. Jest o nich coraz więcej do opowiedzenia, bo „pogoda to nie klimat”.

Żurawie zostają na zimę, bo klimat się ociepla

1. Ustka: Miasto w kratę

Na miejscu pierwszym dzięki wyszukiwaniom zdjęć Ustki w Google. Tekst z wczesnoletniego (czerwiec – lipiec) drukowanego numeru Magazynu w 2018.

Ustka: Miasto w kratę

Czas ruszyć do przodu. Do zobaczenia w 2023.

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.