Ale Google pamięta za Was. Poukładaliście sobie Magazyn taki jak lubicie (i ja też).
Nie, nie będzie tradycyjnego podsumowania „najchętniej czytane w 2022”. Rok był jaki był i dla Magazynu dobrze, że koniec widać na horyzoncie. Nie ma czego podsumowywać.
Ale potem grzebiesz w Google Analytics i widzisz TO.
Są artykuły starsze niż rok, dwa, a nawet trzy lata, po które chętnie sięgacie do dziś. Czasem chętniej niż po tegoroczne (których zbyt wiele nie było). Z tego zestawienia wyłania się Magazyn taki jak lubię: z ludźmi, bliskimi miejscami, podróżami i z zachwytem regionem – tym trochę naiwnym, jak kiedyś powiedział mi ktoś na co dzień regionem się zajmujący.
Jaki będzie Magazyn? Czy będzie? Zobaczcie listę najchętniej czytanych w 2022 ARCHIWALNYCH artykułów na www.magazyn67.pl. Archiwalnych, czyli opublikowanych przed 15 grudnia 2021 r.
10. Truskawkowe Pola. Z marzeń o lepszym miejscu do życia
Ta rozmowa miała znaleźć się w drukowanym Magazynie67 latem 2020, a zdjęcie Jacka Winckiewicza – zdobić jego okładkę. Z przyczyn „różnych” tak się nie stało, ale sama rozmowa o Truskawkowych Polach wzbudza zainteresowanie do dziś. „Trochę” pomógł jej tytuł „najlepszej ekologicznej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej”, którą dom rodziny Winckiewiczów „na Truskach” zdobył w konkursie Green Building Awards 2022. Dom jest już zamieszkany, a sam jego projekt, to materiał na zupełnie osobną historię o tym jak budować naprawdę przemyślane miejsca do życia.
9. Zamoście: osiedle chętnie wybierane
O tym, że pilskie Zamoście to miejsce chętnie wybierane do życia, świadczy miejsce w czołowej dziesiątce ponadczasowych artykułów w Magazynie. #PilskieOsiedla to nasz wspólny z KZ Nieruchomości projekt, który czeka jeszcze na dokończenie. Zamoście jest – niewątpliwie – jego hitem.
8. Nad Notecią nie ma ciszy. Siedzisz nad dziką rzeką i nie bardzo wiesz, co robić
To jeden z tych tekstów, których przygotowanie sprawiło mi prawdziwą przyjemność. Do dziś pamiętam ten wczesnowiosenny wieczór nad brzegiem Noteci w okolicy Miasteczka Krajeńskiego. Na drugim brzegu, ukryte za trzcinami, odzywały się żurawie. Ich klangor w towarzystwie chowającego się za horyzontem słońca to prawdziwa magia. A jeszcze żaby, kaczki i cichy szmer wody… Jeszcze tam wrócimy.
Nad Notecią nie ma ciszy. Siedzisz nad dziką rzeką i nie bardzo wiesz, co robić
7. Jezioro w kształcie serca. Miejsce miłosnych wyznań?
Jeden z regionalnych smaczków, jakie lubimy najbardziej. Ile ich czeka jeszcze na odkrycie?
6. Górne: kiedyś podzielone, dziś liczy się przestrzeń i jakość życia
I drugi hit cyklu #PilskieOsiedla. Nieustannie w czołówce miejsc poszukiwanych do życia w Pile.
Górne: kiedyś podzielone, dziś liczy się przestrzeń i jakość życia
5. Makarska Riwiera. Najlepiej smakuje bez tłumu
Nie tylko Robert Makłowicz wprost deklaruje się jako fanatyk Dalmacji. Drugi rok z rzędu ponad milion Polaków odwiedziło Chorwację, co sprawia, że jest ona w absolutnej czołówce ulubionych kierunków wakacyjnych mieszkańców terenów nie tylko nad Wisłą, ale także nad Gwdą i Notecią. Moim także. To tu „poukładał się” jeden z drukowanych numerów Magazynu, a sama Makarska Riwiera stała się kierunkiem rekomendowanym w drukowanym numerze na późne lato (sierpień – wrzesień) 2018 roku. Google wciąż wyrzuca ten artykuł w czołówce zdjęć na frazę „Makarska Riwiera”.
4. 5 zachodów słońca, które musisz zobaczyć latem w regionie
„Choroba wieku dziecięcego każdego fotografa”, choć wyrastanie z wieku dziecięcego bywa trudne… Bo jest w zachodach słońca coś, co każe się im bezkrytycznie przyglądać. No i trudno tę listę aktualizować, bo zachód słońca tu i ówdzie jest ponadczasowy. Choć może w przyszłym roku spróbujemy ułożyć ją na nowo?
3. Najodważniejsza kobieta w mieście
U Agnieszki od czasu tej rozmowy zaszło trochę zmian, ale sam temat pozostaje ponadczasowy. Agnieszka i jej (już) mąż Jarek dziś edukują o życiu ze schizofrenią w internecie. Dla mnie to jedna z ważniejszych rozmów, które przeprowadziłem.
2. Żurawie zostają na zimę, bo klimat się ociepla
Zmiany klimatyczne widoczne gołym okiem. Jest o nich coraz więcej do opowiedzenia, bo „pogoda to nie klimat”.
1. Ustka: Miasto w kratę
Na miejscu pierwszym dzięki wyszukiwaniom zdjęć Ustki w Google. Tekst z wczesnoletniego (czerwiec – lipiec) drukowanego numeru Magazynu w 2018.
Czas ruszyć do przodu. Do zobaczenia w 2023.
Najnowsze komentarze