Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Na ulicach także w tym roku spotkacie wolontariuszy z tradycyjnymi puszkami. Fot. Łukasz Widziszkowski/Materiały prasowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Na ulicach także w tym roku spotkacie wolontariuszy z tradycyjnymi puszkami. Fot. Łukasz Widziszkowski/Materiały prasowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Czas wolny i przyjemności

Orkiestra jeszcze tak nie grała. Jak wesprzeć lokalny sztab nie ruszając się z kanapy, i co ciekawego na licytacjach w regionie

Koszulka Michała Kubiaka, loty widokowe, wędzenie, kopanie (ziemniaków), miód z pasieki na dachu Vivo, wycieczka po Pile z prezydentem miasta, dzień w TV Asta i… specjalne adresy, pod którymi możecie licytować i wpłacać prosto z kanapy.

Nie zamykaj. Nie będzie ani słowa o tym, że Orkiestra w tym roku gra inaczej. Będzie samo mięsko o tym, co ciekawego można wylicytować regionalnie, gdzie i jak wpłacać.

Zaczynamy od sztabu w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile. Sztabową skarbonkę znajdziecie pod adresem https://eskarbonka.wosp.org.pl/wwrgbg, a pod www.licytacje-wosp.pl znajdziecie ponad sto aukcji. Wśród nich hitowa: oryginalna klubowa koszulka Michała Kubiaka, grającego w tej chwili w barwach japońskiego klubu Panasonic Panthers. Zawodnik ogłosił, że do skarbonki dorzuci równowartość wylicytowanej kwoty, a koszulkę podpisze, kiedy będzie w Polsce (prawdopodobnie w kwietniu). Licytacja kończy się w finałową niedzielę o 21.40.

Ale perełek na licytacjach sztabu w SP11 jest więcej. Można licytować np. wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym Baba Jaga, w Chacie na Polanie w Tarnowie czy U Jędrusia. Jest egzemplarz książki „Przyroda Piły”, o której mogliście przeczytać w Magazynie67, lot nad gminą Szydłowo, wyprawa z Jarosławem Ramuckim, który przeciągnie przez okoliczne chaszcze i bagna, i sprawi, że zwycięzca będzie się cieszyć z tego, że się ubrudził. Jest rejs jachtem po Jeziorze Drawskim, kursy językowe, warsztaty fotograficzne, udział w wykopkach i zbiorach borówek, wyprawa w poszukiwaniu tropów wilków, spływ kajakowy… I jeszcze kilka niesamowitości (włącznie z udziałem w teledysku, badaniem optometrycznym, przejażdżką czerwonym Garbusem, świeżymi szparagami, ogromnym bukietem słoneczników i to naprawdę jeszcze nie wszystko), które znajdziecie pod adresem www.licytacje-wosp.pl.

Jeżeli spotkasz wolontariusza z terminalem – nie potrzebujesz gotówki. Fot. Łukasz Widziszkowski/Materiały prasowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Jeżeli spotkasz wolontariusza z terminalem – nie potrzebujesz gotówki. Fot. Łukasz Widziszkowski/Materiały prasowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Bardziej artystycznie jest na licytacjach pilskiego RCK możecie tam znaleźć m.in. plakaty Tomasza Perlicjana, czy wielkoformatowe reprodukcje fotografii podróżniczych ofiarowane przez stowarzyszenie Agama i Agnieszkę Kledzik. Znajdziecie je pod adresem https://allegro.pl/uzytkownik/rckpilafe.

Tam również możecie licytować zestawy upominkowe od centrum handlowego Vivo. Warto o nich wspomnieć, bo w każdym z nich (a jest ich aż dziesięć) znajdziecie słoiczek miodu z pasieki na dachu Vivo. O samej pasiece możecie przeczytać (i posłuchać) w Magazynie67, a zestawy upominkowe licytujecie tutaj: https://allegro.pl/oferta/zestaw-upominkowy-vivo-mis-kubek-miod-10166098548.

Nieco polityki i gadżet „widziany w telewizji”. Burmistrz Chodzieży Jacek Gursz wystawił na licytację symboliczny „Rachunek dla rządu” na 4,2 mln zł, jaki chciał wręczyć w lipcu ubiegłego roku premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w czasie wizyty w Chodzieży. Rachunek pozostał w Chodzieży, ale przez kilka dni był jednym z głównych tematów w ogólnopolskich mediach. Teraz można zostać jego właścicielem. Licytacja tutaj: https://allegro.pl/oferta/rachunek-dla-rzadu-10127213253.

Również prezydent Piły, jak co roku, wystawił na licytację swój czas. Tym razem proponuje swoje towarzystwo i przewodnictwo w czasie wycieczki po Pile i po… Marsie. No, po symulowanej w bazie Lunares powierzchni Marsa. W pakiecie: podwodna wycieczka na Płotkach, wsparcie pracy ratowników na Gwdzie i rejs motorówką, lot szybowcem nad Piłą, wizyta w Pilskim Muzeum Wojskowym i kawa na pokładzie Gordaliny w czasie rejsu po Gwdzie. Licytujemy tutaj: https://allegro.pl/oferta/wyprawa-na-marsa-i-pila-z-powietrza-wody-i-ladu-10158643218.

Do orkiestrowej puszki można dorzucić się prosto z kanapy. Znajdziecie wiele eSkarbonek. Fot. Łukasz Widziszkowski/Materiały prasowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Do orkiestrowej puszki można dorzucić się prosto z kanapy. Znajdziecie wiele eSkarbonek. Fot. Łukasz Widziszkowski/Materiały prasowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Orkiestrowe gadżety przygotowało także Studio K2. Koszulki, torby, puzzle, bombki, a także miód od Fundacji Pszczoła i kalendarze od Klubu Piłkarskiego Piła znajdziecie na facebookowym profilu https://www.facebook.com/studiok2.eu. Licytujemy w komentarzach, a wpłat dokonujemy pod adresem www.skarbonka.pila.pl (można wpłacać także poza licytacjami).

Swoją cegiełkę pełną tajemnic telewizyjnej kuchni dorzuca także Telewizja Asta. W czasie niedzielnego finału (transmitowanego na żywo w telewizji) będzie można wylicytować dzień pełen wrażeń. Zwycięzca zacznie od kolegium redakcyjnego, pojedzie na materiał reporterski, zobaczy „jak się robi telewizję” od środka, a na koniec ma do wyboru: współprowadzenie Informacji na żywo, fotel gościa Otwartej Anteny lub przyglądanie się w tym czasie pracy reżyserki. Podpowiem: ja już widziałem – naprawdę warto. ;)

A jeżeli ktoś mimo wszystko chciałby wyjść w niedzielę z domu, na Placu Staszica w Pile spotka ekipę Jednostki Militarnej 310 i jej pojazdy. Widzimy się!

PS. Magazyn67 znajdziesz też na Facebooku. No weź polub! ;)

[efb_likebox fanpage_url=”Magazyn67″ box_width=”700″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”fadeIn” ]

Marcin Maziarz
Wydawca Magazynu67. Zakochany w regionie nad Gwdą i Notecią oraz w Pojezierzu Wałeckim. Ceniący i chętnie odwiedzający krainy nieco dalsze: Pojezierza: Drawskie i Szczecineckie, Kaszuby i wybrzeże Bałtyku ze szczególną atencją dla Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Uzależniony od poszukiwania miejsc, w których jeszcze go nie było, od słuchania ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i od spisywania historii, które mają sens.